۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

به تازگی شبکه ثور چین (Thorchain) که استخر تأمین نقدینگی و صرافی غیرمتمرکز دارد. اعلام کرده که از این پس از دوج کوین پشتیبانی می‌کند. طبق این اعلام دارندگان دوج کوین از این پس می‌توانند با مشارکت در تأمین نقدینگی استخرهای این پروتکل سود سهام‌گذاری دریافت نمایند.

پتشیبانی صرافی ثور چین از دوج کوین برای راحتی سرمایه گذاران

صرافی ثور چین با پشتیبانی از دوج کوین، امکانی را فراهم آورده است. که در آن سرمایه گذاران می‌توانند بدون آن‌که نیازی به صرافی‌های متمرکز داشته باشند. این میم کوین را با بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال موجود در این پروتکل معامله کنند.

این صرافی از مدل بازارساز اتوماتیک استفاده می‌کند. که به نوعی عملکرد آن شبیه به صرافی‌های غیرمتمرکزی پرطرفداری مانند یونی سواپ است.

با این تفاسیر، تفاوت مهم ثور چین با دیگر صرافی‌های غیرمتمرکز در این است که با استفاده از آن می‌توان ارزهای دیجیتال را به طور مستقیم معامله نمود. درنتیجه، دیگر نیازی به توکن‌های نماینده مثل رپد اتریوم (wETH) و رپد بیت کوین (wBTC) نیست.

موضوع مهم تر این است که دارندگان دوج کوین از این پس توانایی این خواهند داشت. با مشارکت در تأمین نقدینگی استخرهای ثور چین، سود دریافت کنند.

در سال ۲۰۱۸ یک تیم با هویت ناشناس توسعه پروژه ثور چین را آغاز و در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین) بلاک چین اختصاصی آن آغاز به کار کرد.

مورد نفوذ قرار گرفتن پروژه ثور چین

این شبکه در ماه ژوییه (تیر) چندین بار مورد نفوذ قرار گرفت و به همین خاطر به‌ شدت مورد انتقاد قرار گرفت. در نتیجه این نفوذها توکن ثور چین که با نماد RUNE در بازار شناخته می‌شود، آسیب زیادی دید. اما پس از مدتی شرایط قیمتی آن بهبود یافت. برای کاهش فشارها در برابر این حملات هکری، شبکه ثور چین مدتی موقتاً از دسترس خارج شد. موضوعی که در نهایت باعث شد کاربران غیرمتمرکزبودن این پروتکل را زیر سؤال ببرند.

افراد زیادی گمان می‌کردند که پس از رشد دوج کوین در سال ۲۰۲۱، این ارز دیجیتال دیگر فراموش خواهد شد. با این وجود، این میم کوین به راه خود ادامه داد. هم اکنون، دوج کوین از نظر ارزش بازار در رتبه یازدهم قرار دارد.

ایلان ماسک نیز، هفته گذشته اعلام کرد که شرکت خودروسازی تسلا پذیرش دوج کوین را برای برخی از محصولات خود آغاز کرده است.

او در توییتی با اشاره به این موضوع که بنیان‌گذاران دوج کوین آن را با هدف سرگرمی ایجاد کرده بودند، مجدداً گفت که به احتمال فراوان، این ارز دیجیتال سرگرم‌کننده‌ترین نتیجه را هم به نمایش خواهد گذاشت.