۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

سازمان خدمات مالی نیویورک آمریکا (DFS) الزامات و پیش‌نیازهای قانونی جدیدی برای صادرکنندگان استیبل کوین با پشتوانه دلار صادر نموده است. این دستورالعمل بر مبنای سیاست‌های غیررسمی ایجاد شده است که از سال ۲۰۱۸ به وجود آمده‌اند.

DFS اولین قانون‌گذار امور مالی در آمریکا است که دستورالعملی در خصوص الزامات و پیش نیازهای قانونی برای استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار صادر می‌کند.

این دستورالعمل بر مبنای سیاست‌های غیررسمی بنا نهاده شده است که توسط DFS از سال ۲۰۱۸ تا الان مورد استفاده قرار گرفته است. این دستورالعمل «الزامات پایه و مقدماتی» را برای تمام صادرکنندگان استیبل کوین تحت نظارت DFS، و شرکت‌هایی که در آینده تقاضای ثبت خواهند کرد، مشخص می‌کند. به گفته آدرین هریس (Adrienne Harris) ناظر امور مالی ایالت نیویورک، این دستورالعمل برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال که در صدد صدور استیبل کوین با پشتوانه دلار هستند معیارهای مشخصی ایجاد می‌کند.

دستورالعمل DFS دارای ۳ مولفه اصلی است. در مولفه اول آمده است که تمام استیبل کوین‌هایی که توسط DFS قانون‌گذاری شوند باید به طور کلی با ذخایر دارایی‌هایی مختلف پشتیبانی شوند. این موضوع بدان معنا است که باید در پایان هر روز کاری ارزش بازار ذخایر، معادل با تعداد واحدهای استیبل کوین باشد. صادرکنندگان هم‌چنین باید سیاست‌های شفاف و مشخصی برای بازخرید توکن‌ها با دلار آمریکا مشخص کنند و بازخریدها را طی دو روز انجام دهند مگر آنکه شرایط غیرمعمول و استثنایی پیش آمده باشد.

طبق این دستورالعمل، شرکت‌هایی که استیبل کوین با پشتوانه دلار صادر می‌نمایند باید دارایی‌های ذخیره خود را از دارایی‌های اختصاصی خود تفکیک نمایند و این ذخایر را در دارایی‌های مشخصی نظیر اوراق خزانه داری آمریکا، توافق نامه بازخرید ذخایر با وثیقه کامل اوراق خزانه داری آمریکا، صندوق‌های بازار پول دولتی و حساب‌های سپرده در آمریکا، نگهداری کنند.

هم‌چنین استیبل کوین‌ها هم باید توسط حسابرس مستقل و عمومی دارای مجوز مورد حسابرسی قرار بگیرند و به صورت ماهانه و سالانه اظهارنامه‌های مدیریتی را تایید کند.

به علاوه در این دستورالعمل ذکر شده که صرف فراهم آوردن و محقق ساختن این الزامات، به معنای پیروی از قانون نیست و DFS گفته است قبل از اعطای مجوز به صادرکننده استیبل کوین، طیف وسیعی از خطرات بالقوه را مدنظر قرار می‌دهد.

سیاست‌های جدید ایالت نیویورک پس از فروپاشی استیبل کوین UST در ماه گذشته اتخاذ شده است. سیاست‌گذاران آمریکا هنوز قوانین مختص استیبل کوین‌ها را صادر نکرده‌اند، اما فروپاشی UST و قانون‌گذاری کلی استیبل کوین‌ها یکی از موضوعات اصلی جلسات کنگره آمریکا بوده است.

منبع:”theblockcrypto