۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

تحلیلگران دویچه بانک اینگونه پیش بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین (BTC) تا ماه دسامبر سال 2022 به محدوده 28 هزار دلاری باز می گردد. آنها معتقدند تا آن زمان بازار ارزهای دیجیتال همچنان با روزهای تیره‌ای دست و پنجه نرم خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین و بازارهای گسترده‌تر ارزهای دیجیتال شش ماه سخت را پشت سرشان گذاشتند. در این راستا ارزش بیت کوین بدترین سه ماهه خود را در 10 سال اخیر را به ثبت رسانید. شرایط اقتصاد کلان در سراسر دنیا با رکود بازارها و ترس از تورم، بازارهای سهام متعارف و همتایان ارز دیجیتال آن را به پایین‌ترین سطح سوق داده است.

گزارشی که تحلیلگران دویچه بانک (ماریون لابور و گالینا پوزدنیاکوا) گرد‌آوریکردند دیدگاه جالبی در مورد چشم انداز میان مدت بیت کوین ارائه داده است. اعتقاد آن‌ها نشان دهنده این است که بازار ارزهای دیجیتال از اواخر سال 2021 حرکت‌های نزدک 100 و اس اند پی 500 را منعکس کرده‌اند.

این دو کارشناس اعتقاد دارند که اس اند پی به سطوح ژانویه خود باز خواهد گشت و همبستگی بیت کوین با این شاخص می‌تواند به افزایش 30 درصدی ارزش آن نسبت به سطوح فعلی در اواسط سال 2022 منجر شود. این اتفاق سبب می‌شود تا بیت کوین به سطح 28 هزار دلاری بازگردد.

امکان دارد که این پیش‌بینی برخی از ترس و عدم اطمینان موجود را کاهش دهد. ولی بازیابی بازارهای ارزهای دیجیتال چندان واضح نمی‌باشد. لابور و پوزدنیاکوا فروپاشی اخیر اکوسیستم Terra و سلسیوس و تأثیر آنها روی بازار را به عنوان عوامل تشدیدکننده برجسته کردند:

تثبیت قیمت توکن‌ها سخت است. به دلیل آن‌که هیچ مدل ارزش گذاری رایجی مانند مدل های موجود در سیستم سهام عمومی وجود ندارد. علاوه بر این، بازار ارز دیجیتال بسیار پراکنده است. سقوط آزاد بازار ارز دیجیتال به دلیل پیچیدگی سیستم ممکن است ادامه یابد.

یادداشت سرمایه‌گذاری جداگانه‌ای از JPMorgan به فعالان نشان می‌دهد که اکوسیستم ارز دیجیتال ممکن است در حال بهبود باشد. درصورتی که شرکت‌های دیگر مثل صندوق تامینی Three Arrows Capital پس از ناکامی در پاسخگویی به درخواست‌های سود سرمایه‌گذاران در بحبوحه سقوط بازار ، ورشکست شدند، دیگر فعالان این بازار از این اکوسیستم حمایت کرده‌اند.

این یادداشت همین‌طور بر میزان نسبتاً سالم سرمایه گذاری خطرپذیر در شرکت های ارزهای دیجیتال در دو ماه گذشته (به میزان 5 میلیارد دلار) تأکید می‌کند. همین نکته نشان دهنده افزایش 3.4 میلیارد دلاری نسبت به مدت مشابه در سال 2021 است.

منبع: “Cointelegraph