۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ارز‌های دیجیتال هک شده توسط هکرهای کره شمالی به نسبت سال ۲۰۲۲، ۸۰ درصد کاهش یافت. شرکت تحقیقاتی تحلیل زنجیره ای اعتقادش بر این است که این موضوع صرفا نشان از پیشرفت نیست. این هکرها امسال ۳۴۰.۴ میلیون دلار را سرقت کردند که به نسبت ۱.۷ میلیارد دلار سال پیش کمتر است، اما همچنین باید نسبت به آنها هشیار باشیم.

فعالیت هکرهای کره شمالی کاهش یافت

هکرهای وابسته به کره شمالی تا ۱۴ سپتامبر در کل ۳۴۰.۴ میلیون دلار ارز دیجیتال را دزدیدند که در قیاس با بیشترین وجه های دزدیده شده که ۱.۶۵ میلیارد دلار بود در سال ۲۰۲۲ رقم خیلی کمی به حساب می آید.

شرکت تحلیل زنجیره ای در ۱۴ سپتامبر گزارشی ارائه داد: این موضوع که آماروجه های دزدیده شده امسال کاهش داشته صرفا بیانگر بهتر شدن امنیت یا کم شدن فعالیت مجرمانه نیست. ما باید به خاطر داشته باشیم این رقم که در سال ۲۰۲۲ به علت بزرگی، باعث جابجایی استانداردها شد.

در اصل، ما فقط یک هک عظیم تا عبور از آغاز میلیارد دلاری وجه های دزدیده شده برای سال ۲۰۲۳ فاصله داریم.

در چند روز اخیر، گروه لازاروس کره شمالی در دو هک جداگانه نقش داشتند. اولی هک سهام ۴۰ میلیون دلار در ۴ سپتامبر و دومی هک کوین ایکس ۵۵ میلیون دلار در ۱۲ سپتامبر، که در کل باعث از دست دادن بالای ۹۵ میلیون دلار شد.

شرکت تحلیل زنجیره ای اشاره کرد که با در نظر گرفتن دو هک این اواخر، حمله های گروه‌های کره شمالی باعث از دست دادن تقریبا ۳۰٪ از کل وجه های دزدیده شده در هک‌های امسال بود.

ارین پلانته، معاون تحقیقات شرکت تحلیل زنجیره ای به کوین‌تلگراف گفت که لازاروس همچنان در خصوص دزدی ارزدیجیتال فعالیت زیادی دارد که با تهدیدهای امنیت ملی که کره شمالی کرد، دردسرسازتر شده است.

برای مقاوم شدن در مقابل حملات، شرکت‌های ارزهای دیجیتال باید کارکنان خود را برای مقابله با ترفندهای مهندسی اجتماعی که معمولاً به واسطه این گروه‌های هکری استفاده می‌شود، آموزش دهند.

همچنین در این مطلب بخوانید که: امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به فیات دلار در PayPal

کره شمالی به صرافی‌های مشکوک و میکسرها روی آورد

همچنین، شرکت تحلیل زنجیره ای به این نتیجه رسید که هکرهای کره شمالی در چند سال اخیر به صورت مجموعه ای برای از بین بردن وجه های غیرقانونی به صرافی‌های ساکن در روسیه متکی شد.

این شرکت بیان کرد که کره شمالی از سال ۲۰۲۱ از صرافی‌های گوناگون ساکن در روسیه استفاده کرد. یکی از بزرگترین اتفاق های پولشویی مرتبط به ۲۱.۹ میلیون دلار وجه دزدیده شده از هک ۱۰۰ میلیون دلاری هارمونی در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ است.

میکسرهای ارزهای دیجیتال تحریم شده به واسطه ی آمریکا مثل تورنادوکش و بلندرهم توسط گروه لازاروس در هک هارمونی و بقیه هک‌های شناخته شده این گروه استفاده شد.

سازمان ملل تلاش خود را کرد که راهکارهای اجرای جرم های سایبری کره شمالی را در سطح بین‌المللی محدود کند چون معلوم است که کره شمالی از مبلغ های دزدیده شده برای حمایت از برنامه موشکی هسته‌ای خود استفاده کرد.

در همین حین، این شرکت امید دارد که بالا رفتن حسابرسی قراردادهای هوشمند فعالیت این هکرها را بسیار سخت‌ کند.

منبع: Cointelegraph