۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ثانی الزیودی، وزیر تجارت بین‌المللی امارات متحده عربی در صحبت با بلومبرگ می‌گوید که صنعت کریپتو نقش مهمی را در پیشبرد تجارت جهانی برای امارات ایفا خواهد کرد. او خاطرنشان کرد که از آنجایی که این کشور استعدادهای زیادی را از بخش کریپتوکارنسی جذب کرده است، امارات متحده عربی اکنون باید مقررات صحیحی را برای حمایت از رشد بیشتر این صنعت وضع کند.

نقش صنعت کریپتو در تجارت جهانی امارات

در بیستم ژانویه، ثانی الزیودی (Thani Al-Zeyoudi) وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی در داووس سوئیس – جایی که رهبران جهان در حال حاضر برای مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۳ گرد هم آمده‌اند در صحبت با بلومبرگ مجموعه‌ای از به‌روز‌رسانی‌هایی را در مورد مشارکت تجاری و سیاست‌های امارات متحده عربی در ابتدای سال ۲۰۲۳ ارائه کرد.

 

در اظهار نظر اخیر در مورد بخش کریپتو، وزیر اظهار داشت که «صنعت کریپتوکارنسی نقش مهمی برای تجارت امارات متحده عربی در آینده ایفا خواهد کرد، زیرا مهمترین چیز این است که ما از حاکمیت جهانی در مورد ارزهای دیجیتال و شرکت‌های رمزنگاری اطمینان حاصل کنیم».

الزیودی در ادامه توضیح داد که همانطور که امارات روی مقررات نظارتی کریپتوکارنسی خود کار می‌کند، تمرکز اصلی بر تبدیل این کشور خلیج‌فارس به قطبی با سیاست‌های دوستدار رمزنگاری است:

ما شروع به جذب برخی از شرکت‌ها به کشور کردیم تا با هم بتوانیم مقررات و سیستم نظارتی درستی را که مورد نیاز است ایجاد کنیم.

اظهارات الزیودی تنها یک هفته پس از آن است که کابینه امارات مقررات جدیدی را معرفی کرد که اساساً تضمین می‌کند که نهادهایی که در فعالیت‌های مرتبط به صنعت کریپتو فعالیت می‌کنند، باید برای مجوز و تأییدیه مرجع تنظیم دارایی‌های مجازی (VARA) درخواست بدهند.

اگر شرکت‌ها این کار را انجام ندهند، طبق قانون جدید با جریمه‌هایی تا سقف 2.7 میلیون دلار مواجه خواهند شد. این اقدام به «اصول راهنمایی» برای تنظیم و نظارت بر دارایی‌های دیجیتال می‌افزاید که توسط تنظیم‌کننده مالی منطقه آزاد اقتصادی بازار جهانی ابوظبی در ماه سپتامبر منتشر شد.

این اصول یک موضع دوستانه نسبت به کریپتو را ترسیم می‌کند و در عین حال متعهد به رعایت تمام استانداردهای بین‌المللی در مبارزه با پولشویی (AML)، مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) و حمایت از تحریم‌های مالی می‌باشد.

امارات می‌خواهد به هاب کریپتوکارنسی تبدیل شود

در ۱۹ ژانویه، عمر سلطان العلما (Omar Sultan Al Olama) وزیر دولت امارات در امور هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال نیز در مجمع جهانی اقتصاد حضور یافت. العلما خاطرنشان کرد که در حالی که ناکامی صرافی FTX یک نگرانی بزرگ بود، امارات متحده عربی همچنان می‌خواهد علیرغم تمام مصیبت‌ها به هاب کریپتو تبدیل شود. او گفت:

اینکه شرکت‌های رمزنگاری امارات متحده عربی را خانه بخوانند، قطعاً یک چیز مثبت است.

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل تکنیکال بیت کوین: آیا قیمت با چالش مواجه می‌شود؟

او همچنین تأکید داشت که دولت‌ها باید با یکدیگر همکاری کنند تا در مواقع ضروی مانع از خروج بازیگران بد صنعت کریپتو به خارج از کشور شوند. العلما افزود:

آنها را همه جا خواهید دید. شما آنها را در باهاما خواهید دید، آنها را در نیویورک و لندن خواهید دید، و کاری که ما به عنوان دولت‌ها باید انجام دهیم این است که با صنعت کریپتو نیز همکاری کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که اگر کسی کار اشتباهی انجام می‌دهد، نمی‌تواند به راحتی از یک مکان به مکان دیگر جابه‌جا شود.

منبع: Cointelegraph