۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ورود پول جدید به صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی ادامه پیدا کرده است. بیت کوین که بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار است. که همچنان بیشترین میزان ورودی را داشته که نشان‌دهنده احساسات مثبت در بازار است. با این حال، برخی از صندوق‌ها در این مدت با کاهش شدید ورود پول مواجه شده‌اند.

صندوق‌های ارز دیجیتال برای دومین هفته متوالی با ورود پول مواجه شدند. که می‌توان گفت تقریباً تمام این سرمایه‌گذاری‌های جدید مربوط به صندوق‌های اروپایی بوده است.

۱۸۰ میلیون دلار جریان خالص ورودی صندوق های ارز دیجیتال

طبق گزارشی که کوین شیرز (CoinShares) روز دوشنبه منتشر نموده است. اینطور نشان می‌دهد صندوق‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در هفت روز منتهی به اول آوریل، شاهد ۱۸۰ میلیون دلار جریان خالص ورودی بوده‌اند. با این حال، کوین شیرز گفته است این مبلغ نسبت به ۲۴۴ میلیون دلار ورودی هفته‌ اخیر، با کاهش مواجه شده است.

حدود ۹۹ درصد از ورودی‌ها به صندوق‌های اروپایی و بقیه به صندوق‌های مستقر در آمریکا واریز شده‌اند. طبق این گزارش، گروه اکسچنج تریدد کریپتو (ETC) با جذب ۸۷ میلیون دلار سرمایه، بیشترین ورود پول را در این هفته تجربه نموده است.

همچنین صندوق بورسی (ETF) پِرپوز بیت کوین (Purpose Bitcoin) که هفته گذشته ۱۶ میلیون دلار خروجی داشت. این هفته هم ۴۳ میلیون دلار خروج پول ثبت کرده است. این چهارمین هفته‌ای است. که پِرپوز بیت کوین از زمان جذب ۱۳۰ میلیون دلار سرمایه در هفته منتهی به ۴ مارس (۱۳ اسفند)، خروج پول را تجربه می‌کند.

محصولات سرمایه‌گذاری شورت بیت کوین که ارزش آنها خلفا جهت بازار و با کاهش قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد. شاهد ورود ۹ میلیون دلار پول جدید بودند که نشان‌دهنده احساسات منفی برخی از سرمایه‌گذاران است.

صندوق‌های متمرکز بر بیت کوین در این مدت ۱۴۴ میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌اند. که ۲۳ میلیون دلار نیز به صندوق‌های متمرکز بر اتریوم اختصاص یافته است. همچنین صندوق‌های متمرکز بر سولانا شاهد ورود ۸.۲ میلیون دلار پول جدید بودند که نسبت به ۸۷ میلیون دلار هفته قبل با کاهش شدیدی مواجه شده‌ است. صندوق‌های متمرکز بر کاردانو نیز مانند هفته گذشته، ۱.۸ میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌اند.

گفتنی است که کوین شیرز جریان ورودی هفته قبل را که ۱۹۳ میلیون دلار گزارش کرده بود، در این گزارش به ۲۴۴ میلیون تغییر داده است.

منبع:”coindesk