۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

تام ایمر، یکی از نمایندگان کنگره‌ی طرفدار صنعت کریپتوکارنسی ، گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را به دلیل رویکردش درباره مقررات ارزهای دیجیتال شدیدا مورد انتقاد قرار داد و او را یک «رگولاتور بدون حسن نیت» نامیده است.

انتقاد از سیاست‌های گری گنسلر

ایمر طی حضور خود در پادکست معروف Unchained که توسط لورا شین، نویسنده و روزنامه‌نگار در حوزه‌ی کریپتوکارنسی میزبانی می‌شود، صراحتا نظارت گنسلر بر بخش کریپتو را زیر سوال برد و همچنین گفت:

این مرد در ذهنم، یک رگولاتور بد نیت است. او جامعه کریپتوکارنسی را کورکورانه با اقدامات قانونی خود دچار مشکلاتی کرده است و این در حالی است که مجرمین به راحتی به فعالیت خود می‌پردازند.

ایمر به مثال صرافی کوین بیس اشاره کرد که قبل از اینکه در ماه مارس توسط SEC هشدار دریافت کند، فعالانه در تلاش بود تا از طریق دریافت بازخورد انطباق در مورد محصولات موجود، با این آژانس همکاری داشته باشد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ کاهش قیمت بیت کوین پس از برخورد به مقاومت 28800 دلار

وی بیان داشت که:

گری گنسلر و سازمان تحت امر او علیرغم جلسات متعدد با کوین بیس در طول چند ماه، از ارائه بازخورد خودداری کرد.

پس از تمام این جلسات هیچ اتفاقی نیفتاد، SEC در عوض ارائه‌ی بازخورد درمورد مسائلی که کوین بیس درخواست می‌کرد، یک هشدار برای آن‌ها صادر کرد.

از زمانی که گنسلر در آوریل سال ۲۰۲۱ سکان هدایت کمیسیون SEC را بر عهده گرفت، بارها بیان کرده است که این آژانس سیاستی دوستانه دارد و از شرکت‌های کریپتوکارنسی خواسته است تا در SEC ثبت نام کنند و از قوانین اوراق بهادار پیروی کنند.

این موضوع بیشتر به دیدگاه اشتباه او مربوط می‌شود که تقریباً تمام دارایی‌های کریپتوکارنسی به غیر از بیت کوین (BTC) را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می‌کند و بنابراین معتقد است این بخش باید در درجه اول توسط SEC تنظیم شود.

با این حال، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، سختی برخورد با SEC را در چندین موقعیت یادآور شده است و افراد مهم دیگری مانند جسی پاول، مدیرعامل صرافی کراکن نیز سخنان مشابهی را بیان کرده‌اند.

یکی از مسائل مهمی که توسط بسیاری از افراد در جامعه کریپتوکارنسی مطرح شده است، رویکرد آشکار ضد کریپتویی متمرکز «تنظیم از طریق اقدامات قانونی» است که از SEC و دولت ایالات متحده ناشی می‌شود.

ایمر در نهایت بیان کرده است که:

واضح است که این رویکردها، روش مناسبی برای خدمت دولت به مردم نیست و به اعتقاد من، تنها یک پیام واضح برای جامعه کریپتو دارد و آن این است که گری گنسلر در زمینه‌ی رگولاتوری حسن نیت ندارد.

منبع: Cointelegraph