۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
1/5 - (1 امتیاز)

پس از اینکه بانک بزرگ سیلیکون ولی ۳.۳میلیارد دلار از درخواست انتقال ۴۰ میلیون دلاری شرکت Circle را پردازش نکرد، USDC پشتوانه دلاری خود را از دست داد و اکوسیستم استیبل کوین متحمل تاثیر منفی بر روی آن شد. با توجه به نفوذ وثیقه ارز USDC، اکوسیستم‌های اصلی استیبل کوین نیز پشتوانه دلاری خود را از دست دادند.

تاثیر ریزش ارزش USDC بر اکوسیستم استیبل کوین

در پی سقوط USDC، استیبل کوین DAI که توسط شرکت توسعه دهنده MakerDAO انتشار می‌شود، حدود ۷.۴ درصد از ارزش خود را از دست داد. داده‌های پلتفرم Statista تأیید می‌کند که تا ژوئن سال ۲۰۲۲، حدود ۶.۷۸میلیارد دلار از موجودی DAI توسط ۸.۵۲ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال وثیقه شده است.

کل دارایی‌های ارز دیجیتال DAI برای وثیقه‌سازی درون زنجیره‌ای

از این مقدار، USDC حدود ۵۱.۸۷ درصد از وثیقه DAI را به ارزش ۴.۴۲ میلیارد دلار  تشکیل می دهد. سایر ارزهای دیجیتال معروف شامل اتریوم و USDP به ترتیب با ۰.۶۶ میلیارد دلار و ۰.۶۱ میلیارد دلار در رده‌های بعدی قرار می گیرند.

در نتیجه، ارز DAI نیز دچار لغزشی شد و برای چند لحظه به قیمت ۰.۸۹۷دلار رسید. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، این استیبل کوین در زمان نوشتن این مقاله در حدود ۰.۹۷ دلار معامله می‌شود.

چارت روزانه‌ی DAI

USD Digital (USDD)، استیبل کوین صادر شده توسط Tron، و استیبل کوین الگوریتمی فراکس (FRAX) به دلیل احساسات نامطلوبی مانند ترس موجود در بازار، سرنوشت مشابهی داشتند. USDD با کاهش ۷.۵ درصدی به ریزش USDC واکنش نشان داد و در قیمت ۰.۹۲۵ دلار معامله شد، در حالی که FRAX حتی بیشتر از این کاهش یافت و به قیمت ۰.۸۸۵ دلاری رسید.

چارت روزانه‌ی USDD

سایر ارزهای دیجیتال محبوب، مانند تتر و BUSD، همچنان نسبت 1:1 با دلا را حفظ کرده‌اند. تمامی این بی‌ثباتی‌ها بعد از آن شروع شد که Circle اعلام کرد درخواست برداشت ۳.۳ میلیارد دلار از وجوه این شرکت توسط SVB پردازش نشده است.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل حجم نقدینگی بازار کریپتوکارنسی و تأثیر آن بر قیمت

 

SVB قبل از پردازش کامل درخواست Circle توسط دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا به دلایل نامعلوم تعطیل شد. با این حال، این نهاد نظارتی کالیفرنیایی، شرکت بیمه سپرده فدرال را به عنوان مسئول محافظت از سپرده‌های بیمه شده منصوب کرده است.

منبع: Cointelegraph