۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

میلیون ها دلار ارز دیجیتال بانک مرکزی چین یا همان یوان دیجیتالی (CBDC) در زمان سال نو چینی در سراسر کشور به هدف افزایش پذیرش آن توزیع شده است. بر اساس گزارش ۶ فوریه گلوبال تایمز، بخش انگلیسی زبان روزنامه دولتی People’s Daily، حدود ۲۰۰ “فعالیت” برای e-CNY در طول دوره تعطیلات در سراسر کشور راه اندازی شد.

توزیع یوان دیجیتال توسط دولت چین

این فعالیت‌ها برای ترویج مصرف انجام شده است و اولین مورد از چنین اقداماتی از زمانی که دولت محدودیت‌های COVID-19 را کاهش داده است، محسوب می‌شود.

طبق گزارش‌ها، چندین شهر بیش از ۲۶.۵ میلیون دلار معادل ۱۸۰ میلیون یوان CBDC را در برنامه‌هایی مانند یارانه و کوپن اهدا کردند.

یکی از نمونه‌های گزارش شده توسط این رسانه شامل توزیع بیش از ۱۴.۷ میلیون دلار (۱۰۰میلیون یوان) e-CNY توسط دولت محلی شنژن به عنوان یارانه پذیرایی در شهر بود.

یک کد QR برای پرداخت با یوان دیجیتال در یک فروشگاه چینی کاربران می‌توانند کد را اسکن کرده و از یوان دیجیتال برای پرداخت هزینه کالا استفاده کنند

گزارش روز یکم فوریه China Daily نظان داد که در تاریخ ۱۶ ژانویه هانگژو برای هر یک از ساکنان یک کوپن ۱۲ دلاری (۸۰ یوان) e-CNY صادر کرده است. مجموع این هدایا حدود ۵۹۰۰۰۰ دلار یا ۴ میلیون یوان بوده است. برخی از این طرح ها در میان ساکنان بسیار محبوبیت داشتند.

به گزارش گلوبال تایمز با استناد به داده‌های پلتفرم تجارت الکترونیکی Meituan، بیان کرده است که e-CNY که توسط شهر هانگژو برای جشن‌های سال نو هدیه داده شده بود، در عرض ۹ ثانیه توسط ساکنان دریافت شد.

در چند ماه گذشته، دولت اهداف و ویژگی‌های دیگری را برای افزایش استفاده از CBDC وضع کرده است.

همچنین دراینجا بخوانید؛ آغاز پروژه رمز ریال توسط بانک مرکزی از امروز

در یکم فوریه، مقامات ارشد حزب حاکم در شهر سوژوی چین یک شاخص عملکرد کلیدی آزمایشی را برای پایان سال ۲۰۲۳تعیین کردند. این شاخص انجام تراکنش های الکترونیکی e-CNY در شهر به ارزش ۳۰۰میلیارد دلار (۲تریلیون یوان) است.

این یک هدف بلندپروازانه است زیرا تراکنش‌های تجمعی e-CNY در اکتبر 2022، دو سال پس از راه‌اندازی آن، از ۱۴ میلیارد دلار (۱۰۰ میلیارد یوان) عبور کرده بود.

در اواخر دسامبر سال گذشته، در تلاشی برای جذب کاربران جدید، اپلیکیشن کیف پول e-CNY قابلیت ارسال “بسته‌های هدیه قرمز” به نام hongbao در چین را معرفی کرد که برای هدیه دادن پول در تعطیلات استفاده می‌شود.

در ماه دسامبر، یکی از مقامات سابق بانک مرکزی چین، نتایج آزمایش‌های e-CNY را نامطلوب خواند و اعتراف کرد که نرخ استفاده از آن کم بوده است.

منبع: Cointelegraph