۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب تلگرام، ابزار جدیدی ایجاد کرده است که بنا بر اعلام این شرکت شامل توکن‌های ان اف تی نمی‌شود. این پلتفرم پیام‌رسان اجتماعی اعلام کرد که آماده است تا بازاری برای خرید و فروش و مزایده نام‌های کاربری منحصربه‌فرد برای پلتفرم‌های اجتماعی راه‌اندازی کند، ایده‌ای که برای اولین بار در ماه آگوست مطرح شده بود.

بازار مزایده نامهای کاربری تلگرام

این شرکت در یک اطلاعیه رسمی در کانال تلگرام خود اعلام کرد که مرحله توسعه این بازار رو به اتمام است. این بازار مبتنی بر بلاک چین بومی این پیامرسان با نام اوپن نتورک (TON) است.

این ایده برای اولین بار توسط پاول دوروف، بنیانگذار شرکت، در اواخر آگوست امسال مطرح شد. وی بازاری را پیشنهاد کرد که می‌تواند از قراردادهای هوشمند مشابه ان اف تی برای مزایده نام‌های کاربری بسیار پرطرفدار استفاده کند. دوروف این پیشنهاد را پس از “موفقیت” حراج نام دامنه توسط اوپن نتورک (TON)، یک بلاک چین لایه یک که در ابتدا توسط تیم برنامه نویسی تلگرام طراحی شده بود، مطرح کرد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ رونمایی جک دورسی از یک شبکه‌ی اجتماعی غیرمتمرکز

دوروف در آن زمان اظهار داشت که یک بازار نوپا، که در آن دارندگان نام کاربری قادر خواهند بود این نام‌ها را در معاملات محافظت شده با مالکیت تضمین شده بر روی بلاک چین از طریق قراردادهای هوشمند ان اف تی به طرف‌های ذینفع انتقال بدهند، می‌تواند به یک سرویس مورد تقاضا در وب۳ تبدیل شود. وی افزود که سایر عناصر اکوسیستم تلگرام از جمله کانال ها، استیکرها یا ایموجی ها نیز می توانند بعداً بخشی از این بازار جدید شوند.

تلگرام تلاش خود برای حضور در حوزه‌ی وب ۳ و ارزهای دیجیتال را با امید به راه اندازی یک پلتفرم پرداخت دیجیتال برای تلگرام آغاز کرد. با این حال، مانند بسیاری از پلتفرم‌های دیگر این شرکت نیز از دوران عرضه اولیه کوین خود (ICO)، به دلیل فروش توکن ثبت‌نشده با رگولاتورهای ایالات متحده به مشکل برخورد.

دوروف پس از شکست در دادگاه در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در سال ۲۰۲۰، از پروژه عرضه اولیه کوین خود کناره‌گیری کرد و روی تلگرام تمرکز کرد. از آن زمان، توسعه دهندگان منبع باز، پروژه را تحت عنوان اوپن نتورک احیا کرده‌اند.

منبع: Cointelegraph