۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در این مقاله تیم تحلیلگران شرکت BCC تحلیل قیمت بیت کوین را ارائه میدهد. بیت کوین در روز گذشته روند رنجی را مطابق انتظار به ثبت رساند. قیمت بیت کوین بعد از برخورد به حمایت ۱۶۵۵۰ دلار، داخل یک کانال صعودی باریکی در تایم فریم های پایین یک موج مثبت ایجاد کرد. اما در محدوده ۱۶۸۰۰دلار مقاومتی قرار دارد، و تا زمانی که شکسته نشود، روند در تایم فریم ۱۵دقیقه نیز نزولی خواهد بود.

با توجه به قدرت فروشندگان  و قدرت تقاضا؛ در صورت شکست کف کانال مجددا کاهش قیمت می تواند ادامه داشته باشد. همچنین برخورد قیمت به سطوح در نظر گرفته شده می تواند با واکنش قوی تری همراه باشد. برای کوتاه مدت اگر حمایت ۱۶۷۰۰دلار همچنان حفظ شود، احتمال ادامه رشد کوتاه مدت بیت کوین و اصلاح عمیق تر به سمت مقاومت های بالاتر نیز ایجاد می شود.

تحلیل در بازه زمانی ۴ساعته

تحلیل بیت کوین BTC در تاریخ 27 آذر 1401 بازه زمانی 4 ساعته

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ آیا بیت کوین طی ۳ماه به ۱۰ تا ۱۲هزار دلار می‌رسد؟

 

همانطور که در تصویر مشخص میباشد قیمت کانال صعودی خود را شکسته است و تا قیمت حدودا ۱۶۷۰۰ دلاری ریزشی بوده است و بعد از مقاومت این ناحیه پولبکی به سمت کانال داریم و در ادامه انتظار ریزش بیشتر بیت کوین داریم؛ البته در صورتی این ریزش اتفاق می افتد که فاندامنتال مثبتی برای قیمت نداشته باشیم. در مجموع احتمال ریزش بیت کوین تا سطوح پایین تر و حتی تا قیمت ۱۴۰۰۰ دلاری ممکن است به زودی اتفاق افتد.

تحلیل دامیننس بیت کوین

دامیننس بیت کوین درروز قبل دقیقا به مقاومت استاتیک خود واکنش منفی نشان داده است، و برگشت به سمت کف کانال صعودی کوتاه مدت ایجاد شد. این حمایت که در محدوده ۴۱.۸۰ درصد قرار دارد، با یک واکنش اولیه همراه بوده است، و به دلیل اینکه روند شاخص در تایم های پایین نیز صعودی شده است، همچنان افزایش بیشتر را می توانیم برای دامیننس بیت کوین انتظار داشته باشیم. برای کوتاه مدت احتمال تست مجدد مقاومت ۴۲ الی ۴۲.۲۰ درصد بیشتر است.

تحلیل شاخص کل بازار (TOTAL)

شاخص کل بازار با توجه به وضعیت شفافی که نسبت به بقیه شاخص ها دارد، به حمایت محدوده ۷۵۵ الی ۷۶۰ میلیارد دلار واکنش مثبت اولیه نشان داده است، اما  برای حفظ این سطح نیاز به کندل های صعودی قوی تری دارد. فعلا برای کوتاه مدت برای شاخص نیز مثل نمودار بیت کوین یک کانال صعودی باریک در نظر گرفته شده است. این کانال تا زمانی که شکسته نشود، حرکت اصلاحی می تواند ادامه داشته باشد. اما در صورت شکست، مجددا حمایت می تواند تست شود.