۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

رکوردهای گینس بیت کوین و تعدادی رویدادهای تکنولوژی بلاک چین را در آخرین ویرایش کتاب رکوردهای خود تحت عنوان “Cryptomania” اضافه شده است. نسخه  جدید شامل مجموعه‌ای از دستاوردهای حوزه ان اف تی و تبدیل شدن السالوادور به اولین کشوری است که BTC را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است.

رکوردهای جهانی در حوزه بلاک چین

به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال توسط یک جریان اصلی مانند رکوردهای جهانی گینس نشان می‌دهد که بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال از جمله موضوعاتی بوده‌اند که در چند سال اخیر به طور عمومی مورد توجه قرار گرفته است.

نسخه ۲۰۲۳ که درماه گذشته منتشر شد، شامل چندین دستاورد قابل توجه ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، پذیرش کریپتو، توکن‌های هواداری و NFT بود.

بیت کوین با ارزش بازار حدودا ۸۱۶.۶۹ میلیارد دلاری تا ۲۴مارس ۲۰۲۲ به طور خارق العاده ای به عنوان با ارزش ترین ارز دیجیتال شناخته شد. همچنین پس از راه اندازی در اوایل سال ۲۰۰۹ به عنوان اولین ارزدیجیتال غیرمتمرکز جهان نیز شناخته شد.

در توضیحات کتاب رکوردهای جهانی گینس آمده است:

بیت کوین به عنوان راه حلی برای چالش تنظیم یک ارز دیجیتال بدون هیچ سازمان متمرکز یا «شخص ثالث قابل اعتماد» برای نظارت بر تراکنش‌ها ایجاد شد. در گذشته تلاش‌های دیگری نیز انجام شده بود که در نهایت به شخص ثالث مورد اعتماد متکی بود.

پروژه ان اف تی CryptoPunks نیز پس از خرید ان اف تی شماره ۵۸۲۲ این مجموعه به قیمت ۲۳.۷ میلیون دلار (8000 ETH) در ۱۲ فوریه امسال توسط یکی از کارآفرینان این حوزه آقای دیپاک تاپلیا، به گران‌ترین کلکسیون ان اف تی تبدیل شد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ فرصت‌های شغلی در حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال

قابل ذکر است که رکورد فروش NFT بیپل به ارزش ۶۹.۳ میلیون دلار نتوانسته است به این مهم دست یابد، زیرا این شرکت کلکسیون NFT را به عنوان «مجموعه‌ای از آثار هنری با نسخه محدود که بر اساس الگوهای از پیش رندر شده ساخته شده‌اند» توصیف کرده بود.

توکن‌های هواداری نیز به عنوان یک دسته دیگر در این کتاب ظاهر شدند. توکن منچستر سیتی (که از طریق Socios در ژوئن ۲۰۲۱ راه اندازی شد) با ارزش بازار ۴۷.۱ میلیون دلار تا ۲۴ مارس ۲۰۲۲ به عنوان “با ارزش‌ترین توکن هواداران” ثبت شده است.

السالوادور نیز به عنوان اولین کشوری که در ژوئن سال گذشته بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت، در کتاب آورده شد.

در کتاب آمده است:

امید می‌رفت که این اقدام که توسط بانک جهانی محکوم شد، هزینه نقل و انتقالات بین‌المللی را کاهش دهد.

یکی از سخنگویان کتاب رکوردهای جهانی گینس به کوین‌تلگراف گفته است که هر نسخه «منعکس‌کننده جذابیت آن سال و موضوعاتی است که خوانندگان ما احتمالاً در مورد آن بحث می‌کنند» و در همین راستا، ارزهای دیجیتال در کنار موضوعاتی مانند سفرهای فضایی و TikTok قرار گرفته‌اند.

همچنین دراینجا بخوانید؛ یوگالبز سرمایه‌گذاران را به خرید NFTهای BAYC و توکن APE ترغیب کرده

ما در چند سال آتی با علاقه فراوانی این حوزه را تماشا خواهیم کرد، زیرا فناوری‌هایی که با زیربنای کریپتو توسعه وگسترش می یابند، طیف وسیع‌تری از کاربردها را نیز پیدا می‌کنند.

هنگامی که از او پرسیده شد که مهم‌ترین و رکورد Cryptomania چه بوده است، سخنگوی این شرکت، نوآوری بیت‌کوین را برجسته کرد. و بیان داشت:

تحقیق در این عنوان نه تنها مستلزم یافتن چگونگی توصیف بلاک چین است، بلکه شامل بررسی دهه‌ها تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال و تفاوت آن با پروژه‌های قبلی است.

در هفته گذشته، صرافی بایننس نیز فاش کرد که پس از به رسمیت شناخته شدن برای برگزاری بزرگترین کلاس یادگیری حوزه کریپتو تا به امروز، با حضور ۲۸۹ نفر در Blockchain Land Nuevo León در تاریخ ۷ اکتبر، رکورد جهانی گینس را شکسته است.

منبع: Cointelegraph