Rate this post

نمودار قیمت بیت کوین برای شکستن مقاومت مهم ۲۸۰۰۰ دلار تلاش می‌کند. ارز دیجیتال برتر بازار اکنون در زیر ۲۷۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می‌شود. در تایم فریم یک ساعته جفت ارز BTC/USD یک خط روند نزولی با مقاومتی نزدیک به قیمت ۲۷۶۵۰ دلار در حال تشکیل است. در صورت بسته شدن کندل قیمت بالای ۲۸۰۰۰ دلار، این جفت می‌تواند روند صعودی پایداری را تجربه کند.

تحلیل تکنیکال نمودار بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین در نزدیکی منطقه ۲۷۲۰۰ دلاری حمایت شد و یک اصلاح صعودی را شروع کرد. این ارز دیجیتال به بالای سطح ۲۷۸۰۰ دلار افزایش داشت اما نتوانست رشد بیشتری را تجربه کند.

محدوده مقاومتی ۲۸۰۰۰ دلار تست شد سپس یک سقف در نزدیک به این سطح تشکیل گردید و قیمت ریزش یافت. منطقه حمایتی ۲۷۲۰۰ دلاری شکسته شد و قیمت، حمایت ۲۷۰۰۰ دلار را لمس کرد. اکنون یک کف در نزدیک قیمت ۲۶۹۶۹ دلار تشکیل شده است و قیمت دوباره در حال تلاش برای اصلاح صعودی می باشد.

بیت کوین به بالای ناحیه ۵۰% فیبوناچی اصلاحی ریزش اخیر را از قیمت ۲۸۰۰۰ تا قیمت ۲۶۹۶۹ دلار جبران و صعود کرد. با این حال، همچنان در زیر ۲۷۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ خرید و فروش می‌شود.

همچنین دراینجا بخوانید؛ یک تریدر برتر نسبت به رکود بازار کریپتوکارنسی هشدار می‌دهد

در نمودار تایم‌فریم یک ساعته جفت ارز BTC/USD یک خط روند نزولی با مقاومتی نزدیک به ۲۷۶۵۰ دلار در حال شکل گیری است. نزدیک‌ترین مقاومت اصلی بعدی قیمت ۲۷۶۵۰ دلار و خط روند آن میباشد. خط روند با ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی کاهش اخیر از ۲۸۰۰۰ به ۲۶۹۶۹ دلار ریزش دارد.

مقاومت مهم بعدی نزدیک ناحیه ۲۸۰۰۰ دلاری قرار دارد. شکسته شدن این سطح می‌تواند آغاز یک روند صعودی پایدار باشد. در این صورت، ممکن است قیمت تا مقاومت ۲۸۴۰۰ دلار رشد یابد. هر گونه صعود بیشتر منجر به آزمایش سطح ۲۹۲۰۰ دلار خواهد شد.

سناریوی ریزش قیمت

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۷۶۵۰ دلاری خود را بشکند، نزول بیشتری را تجربه خواهد کرد. نزدیک‌ترین حمایت مهم سطح ۲۷۱۰۰ دلار است.

حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۷۰۰۰ دلاری قرار دارد. شکست در این سطح قیمت را به سمت حمایت ۲۶۵۰۰ دلاری حرکت می‌دهد. هر گونه نزول بیشتر منجر به ریزش قیمت تا سطح ۲۶۰۰۰ دلار خواهد شد.

بررسی اندیکاتورها

MACD یک ساعته: MACD اکنون در منطقه نزولی در حال افزایش است.

RSI یک ساعته (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰ است.

سطوح پشتیبانی اصلی: ۲۷۱۰۰ دلاری و به دنبال آن ۲۷۰۰۰  دلاری.

سطوح مقاومت اصلی: ۲۷۶۵۰ دلاری، ۲۸۰۰۰  دلاری و ۲۸۴۰۰ دلاری.

منبع: Newsbtc