۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در روز گذشته حرکت صعودی آغاز شده در قیمت بیت کوین ادامه پیدا کرد و قیمت این ارز به سطح ۱۷٬۵۰۰ دلار رسید. با این حال در روزهای اخیر عمده مومنتم صعودی بازار توسط آلت‌کوین‌ ها جذب شده است و تعداد زیادی آلت‌کوین‌ وجود دارد  که در حال حاضر ۲۰ یا ۳۰ درصد بالاتر از قیمت هفته گذشته خود معامله می‌شوند. همچنین شرایط GBTC در حال بهبود است و فاصله ارزش آن با ارزش بیت‌کوین‌های تراست گری اسکیل نیز در حال کاهش است.

رالی صعودی قیمت بیت کوین در حالی ادامه پیدا کرده است که مهم‌ترین اتفاقی که بازار در انتظار آن است، اعلام شاخص CPI ماه دسامبر در ساعت ۵ عصر پنجشنبه است. پیش بینی ها از CPI ماه دسامبر ۶.۵٪ است و در صورت پایین‌تر بودن نرخ اعلامی از این سطح، امکان دارد ادامه روند صعودی تسهیل شود.

بازار بیت کوین به سخنرانی جروم پاول در روز گذشته واکنش مهمی نشان نداد. جروم پاول که دیروز در سمپوزیوم بین المللی استقلال بانک مرکزی در مقر بانک مرکزی سوئد در استکهلم صحبت می‌کرد، از صحبت در مورد سیاست‌های پولی ایالات متحده به طور کامل اجتناب کرد. در نتیجه این سخنرانی اثر چندانی روی بازار نداشته است؛ تنها قیمت بیت کوین ساعاتی قبل از آغاز سخنرانی تا حدود ۱۷٬۱۰۰ دلار کاهش یافت و پس از اتمام سخنرانی رو به افزایش بود و در پایان روز گذشته به ۱۷٬۵۰۶ دلار هم رسید.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ساعتی

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ هشدار یک تحلیلگر درباره احتمال سقوط قیمت بیت کوین!

 

با نگاهی جامع به وضعیت بازار کریپتوکارنسی می‌توان دید که در روزهای اخیر بازار آلت‌کوین‌ ها رشد قابل توجهی داشته است. در میان ۱۰۰ رمزارز برتر از نظر ارزش بازار، ۱۰ رمزارز در هفته اخیر بیش از حدود ۲۰٪ رشد را تجربه کرده‌اند. قیمت کاردانو به ۳۴ سنت رسید؛ قیمت سولانا که اخیرا تا ۸ دلار سقوط کرده بود سطح ۱۶ دلار را تجربه کرد؛ قیمت لیدو در صعودی خیره‌کننده سطح ۲.۶ دلار را (هرچند برای مدتی کوتاه) لمس کرد و قیمت توکن گالا بعد از اعلام برنامه توکن سوزی خود بیش از دو برابر شد. حتی قیمت توکن صرافی ورشکسته FTX از کف خود فاصله قابل توجهی گرفته است.

این ارقام رشد هرچند چشمگیر باشند برای سرمایه‌گذاران بلند مدت چندان هیجان انگیز نیستند زیرا نشان می‌دهند هنوز لورج زیادی در بازار موجود است و در بازار خرسی اخیر که از سال ۲۰۲۲ آغاز شده است هنوز به کف نرسیده‌ایم.

منبع: cointelegraph