Rate this post

بیتکوین، اولین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال حال حاضر دنیاست که رقبایش حتی با ایده‌های بسیار چشمگیرترشان طی ده سال اخیر نتوانسته‌اند به جایگاهش نزدیک شوند. اغراق نیست که بگوییم دانستن اینکه بیت کوین به کجا می‌رود، دانستن آینده ارزهای دیجیتال هم هست.

این روزها با وجود تمام مشکلات، کسب و کارهایی که بیتکوین را به عنوان روش پرداخت می‌پذیرند، اعتبار بیشتری در نزد کاربران پیدا می‌کنند زیرا این دیدگاه را القا می‌کند که این کسب و کارها در حال جنگیدن با دولت‌ها و بانک‌ها هستند. بنابراین تحلیل آینده بیت کوین کمک بزرگی به تحلیل آینده ارزهای دیجیتال دیگر می‌کند، زیرا اغلب اوقات با کاهش یا افزایش قیمت بیت کوین، بیشتر آلت‌کوین‌ها هم به دنبال آن حرکت می‌کنند.

از سوی دیگر هر چه کمیابی بیت کوین بیشتر حس می‌شود، طمع بدست آوردن آن به صورت تصاعدی بالا و بالاتر می‌رود. علاوه بر این شبکه بیت کوین تاکنون به شدت قدرتمند ظاهر شده و هک نشده است.

بازار ارزهای دیجیتال را مانند درختی در نظر بگیرید که بیت کوین ریشه و ساقه آن باشد و دیگر آلت کوین‌ها شاخ و برگ آن. همانطور که وضعیت شاخ و برگ‌های درخت به ساقه و ریشه آن وابسته است، سرنوشت آلت کوین‌ها نیز به سرنوشت بیتکوین گره خورده است.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل تکنیکال BTC/USDT

 

یک تحلیلگر شناخته‌شده ارزهای دیجیتال، درباره وقوع اتفاقی هشدار داده است که بسیاری از تحلیلگران اثر آن بر ایجاد یک فشار فروش گسترده در بازار و کاهش دوباره قیمت BTC نادیده گرفته‌اند.

به گزارش دیلی‌هودل، نیکلاس مرتن (Nicholas Merten)، میزبان کانال دیتادش در ویدئویی جدید به بیش از ۵۰۰٬۰۰۰ مشترک یوتیوب خود گفت که فشار فروش خفته ناشی از سقوط صرافی مت گاکس ممکن است سر برآوردم و بار دیگر باعث سقوط قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار شود.

مرتن در توضیح نظر خود گفت:

سوالی که باید پرسیم این است که آیا پرداخت بیت کوین‌ها توسط مت گاکس باعث کاهش قیمت بیت کوین خواهد شد یا نه. به طور خاص، مسئله مهم‌تر این است که آیا فشار سرمایه‌گذاران اصلی برای دریافت بیت کوین‌های خود باعث بازگرداندن این بیت کوین‌ها به آن‌ها می‌شود؟

او افزود:

سوال دوم این است که آیا این فشار فروش باعث رسیدن قیمت به کف خواهد شد؟ زیرا همان طور که در آخرین بازار صعودی دیدیم، دارایی‌های بیت کوین مت گاکس حتی به نصف کاهش پیدا نکرد و از از حدود ۲۰۰٬۰۰۰ به ۱۳۷٬۰۰۰ بیت کوین رسید. اگر شاهد این شکل از فشار فروش یا در این مورد خاص، عرضه بیت کوین در بازار آزاد باشیم، چه اتفاقی برای قیمت خواهد افتاد؟

مت گاکس یک صرافی ارز دیجیتال منحل‌شده مستقر در ژاپن بود که در سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۲) پس از هک‌شدن ورشکسته شد. این صرافی در ژوئیه (تیر) ۲۰۲۲ اعلام شد که به‌عنوان بخشی از روند ورشکستگی خود به مقداری بیت کوین به مشتریان سابق‌اش بازپرداخت خواهد کرد.

مرتن بر این باور است که پرداخت بیت کوین به مشتریان پیشین مت گاکس می‌تواند منبع عظیمی از نقدینگی در سمت فروش ایجاد کند.

او در پایان گفت:

فکر می‌کنم این اتفاق به معنای ایجاد فشار فروش شدیدی خواهد بود. افرادی که از زمانی که بیت کوین با قیمت دو رقمی، سه رقمی یا نهایتاُ چند صد دلاری داشته‌اند و می خواهند شروع نقد‌کردن سود خود کنند، زیرا احساس می کنند که هدف BTC به‌عنوان یک دارایی انجام چنین کاری است.

منبع: dailyhodl