۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

پس از اینکه بایننس تصمیم گرفت توافق خود با FTX برای خرید این صرافی بحران زده را لغو کند، احساسات سرمایه‌گذاران در بازار کریپتو دچار فروپاشی شد و باعث شد شاخص ترس افزایش داشته باشد. رویدادهای اخیر باعث نزول بیت کوین و رسیدن به پایین ترین سطح سالانه خود است و سایر آلتکوین ها نیز کاهش شدیدی را تجربه کرده‌اند.

کاهش شدید قیمت بیت کوین

داده‌های پلتفرم کوین‌تلگراف نشان می‌دهد که بیت‌کوین در بحبوحه هرج و مرج ناشی از ورشکستگی احتمالی FTX و لغو معامله بایننس به ۱۵۶۹۸ دلار کاهش یافته است. تحلیلگران برای یافتن مسیر بعدی قیمت به تحلیل تکنیکال روی ‌آورده‌اند.

انتظار ادامه روند نزولی تا حمایت ۱۲ هزار دلار

تحلیلگر مستقل بازار، CanteringClark بیان داشته است که قیمت بیت کوین احتمالاً در کوتاه مدت در سطح ۱۵هزار دلار جهش پیدا میکند. با استناد به مجموعه ای از شاخص ها، تحلیلگران عنوان کردند که قیمت نهایی بیت کوین پس از سقوط می‌تواند در حدود ۱۲هزار دلار باشد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ قیمت بیت کوین در خطر سقوط،حمایت خریداران از سطح 20 هزار دلاری

آیا قیمت بیت کوین به زیر میانگین متحرک کلیدی خود کاهش می‌یابد؟

کالب فرانزن، تحلیلگر بازار، توضیح داد که میانگین متحرک نمایی (EMA) شاخصی است که برای اندازه گیری قیمت در یک دوره زمانی معین استفاده می‌شود. به گفته فرانزن:

اگر قیمت بیت کوین به کاهش خود ادامه دهد، این اولین بار در تاریخ آن خواهد بود که میانگین متحرک نمایی ۵۲ هفته‌ای و ۱۰۴ هفته‌ای به زیر میانگین متحرک نمایی ۱۵۶ هفته‌ای می‌رسد.

ترس در حال افزایش است و سرمایه گذاران در ضرر نیز می‌فروشند

Dave the wave، یک تحلیلگر مستقل بازار، ترس رو به رشد بازار پیرامون بیت کوین را با استفاده از منحنی رشد لگاریتمی برجسته کرده است. به گفته دیو طبق این معیار، اگر کندل ماهانه بیت کوین زیر ۱۶۹۰۷ دلار بسته شود، رشد بیت کوین کاهش خواهد یافت.

پلتفرم شرکت تجزیه و تحلیل Glassnode با استناد به معیار درون زنجیره‌ای aSOPR نشان می‌دهند که کاربران در حال فروش دارایی‌های خود با زیان حدودا ۱۰ درصدی هستند، چیزی که از زمان فروش گسترده در تاریخ ژوئن ۲۰۲۲ تا به امروز رخ نداده است.

تحلیلگران بازار امیدوار بودند که پیشنهاد بایننس برای به دست آوردن FTX، فاجعه فروش فعلی را متوقف کند اما اکنون که این معامله لغو شده است، سرمایه‌گذاران احتمالاً موضع ریسک گریزی خود را تقویت می‌کنند و دست به فروش بیشتر دارایی دیجیتالی خود میزنند.

منبع: Cointelegraph