۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار، دقایقی پیش به زیر سطح ۱۹٬۰۰۰ دلار سقوط کرد. در حال حاضر این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۹ درصد افت قیمت داشته است و در زمان نگارش این مقاله در محدوده ۱۹,۱۵۲ دلار معامله می‌شود.

سایر ارزهای دیجیتال هم روند نزولی دارند

در همین حال، اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار نیز با تقریباً ۹.۷۱ درصد ریزش در ۲۴ ساعت گذشته، با قیمت ۹۹۶ دلار معامله می‌شود و پس از مدت‌ها در آستانه تجربه قیمتی پایین‌تر از هزار دلار قرار گرفته است. گفتنی است ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال نیز در این مدت ۲.۷۷ درصد افت پیدا کرده و به حدود ۸۷۷.۹ میلیارد دلار رسیده است.

این در حالی است که اوج قیمتی بیت کوین در دسامبر (آذر) ۲۰۱۷ در محدوده ۱۹,۷۹۸ دلار قرار داشت و بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که قیمت در چرخه قیمتی فعلی بیت کوین نباید از ATH چرخه صعودی قبلی بازار پایین‌تر آید.

حالا ارزش بازار رمزارزها که زمانی از ۳ تریلیون دلار فراتر رفته بود، به کمتر از ۱ تریلیون دلار رسیده و در حال حاضر حدود ۸۴۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود. سطح روانی ۲۰ هزار دلار در روزهای اخیر با قدرت توانسته بود از قیمت این رمزارز محافظت کند، اما با شکسته شدن این قیمت حالا شیب نزولی تندتر به نظر می‌رسد.

در همین حال بایننس کوین هم به زیر ۲۰۰ دلار سقوط کرد و به قیمت ۱۹۷ دلار هم رسید. این در حالی است که در چهارشنبه شب فدرال رزرو نرخ بهره را ۷۵ واحد (۰.۷۵٪) افزایش داد که بالاترین میزان افزایش از سال ۱۹۹۴ است.

جریان این سقوط ناگهانی چه بود؟

در پی اعلام خبر نرخ بهره بانکی مرکزی آمریکا، بازار رمزارزها دچار نوساناتی در قیمت شد که در نهایت با بازیابی نسبی قیمت بیت کوین به بالای کانال ۲۲,۰۰۰ دلار همراه بود و حتی قیمت BTC در دقایقی به مرز ۲۳,۰۰۰ دلار نزدیک شد. اما پس از آن ترس شدیدی بازار را فراگرفت. در حال حاضر شاخص ترس و طمع بیت کوین به عدد ۶ رسیده است.

اما بیشترین ریزش در بین رمزارزهای مطرح بازار مربوط به LINK بوده است. که با ۱۰.۸۳% کاهش به ۵.۸۴ دلار رسیده است. کمترین ریزش در بین رمزارزهای مطرح نیز مربوط به رمزارز هلیوم (HNT) بوده است که اکنون در قیمت ۱۰.۹۳ دلار به سر می‌برد و نسبت به روز گذشته ۱.۹۳٪ افزایش یافته است.

منبع: “cointelegraph