۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

قیمت بیت کوین روند کاهشی دیگری را پس از رسیدن به مقاومت مهم ۲۸۸۰۰  دلار شروع کرد. اکنون ارز دیجیتال برتر بازار در زیر قیمت ۲۸۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می‌شود. یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۸۱۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل‌گیری است. این جفت ارز در صورت ماندن بالای حمایت ۲۷۵۰۰ دلار، می‌تواند بهبود پیدا کرده و روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین توانست از منطقه مقاومتی ۲۸۵۰۰ دلار بالاتر رود. با این حال با شکست سطوح ۲۸۸۰۰ و ۲۹۰۰۰ دلار با مشکل مواجه شد.

قبل از اصلاح نزولی یک سقف نزدیک به قیمت ۲۸۵۹۵ دلار تشکیل شد. قیمت به زیر سطح حمایت ۲۸۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ کاهش یافت. سپس فروشنده ها قیمت را به زیر منطقه حمایتی ۲۸۰۰۰ دلار رساندند.

اکنون یک کف نزدیک به ۲۷۵۷۸ دلار تشکیل شده و قیمت در حال تثبیت می باشد. بیت کوین اکنون بالای ۲۸۲۰۰  دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ معامله می‌شود. یک خط روند نزولی با مقاومتی نزدیک به محدوده ۲۸۱۰۰ دلار در نمودار یک ساعته جفت ارز BTC/USD در حال شکل‌گیری است.

نزدیک‌ترین مقاومت در مسیر قیمت، سطح مهم ۲۷۸۲۰ دلاری است. این سطح نزدیک به ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از قیمت ۲۸۵۹۵  به ۲۷۵۷۸ دلار قرار دارد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ عدم نوسان ارزهای آسیایی در انتظار اخبار اقتصادی چین

مقاومت اصلی دیگری نزدیک ۲۸۱۰۰ دلار و خط روند مهم است. این سطح نیز نزدیک به ۵۰% فیبوناچی اصلاحی حرکت نزولی از ۲۸۵۹۵ به ۲۷۵۷۸ دلار قرار دارد. همچنین یک مقاومت اصلی نزدیک به 28800  دلار در حال به وجود آمدن است. شکست این ناحیه ممکن است قیمت را به سمت مقاومت ۲۹۲۰۰ دلاری هدایت کند. هر گونه صعود بیشتر ممکن است منجر به تست منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری شود.

سناریوی ریزش قیمت

اگر قیمت بیت کوین نتواند مقاومت ۲۸۱۰۰ دلاری را بشکند، ممکن است روند نزولی دیگری را آغاز کند. نزدیک‌ترین حمایت منطقه ۲۷۶۰۰ دلار است.

حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۷۵۰۰ دلار قرار دارد. شکست این سطح به ادامه‌ی روند نزولی منجر می شود. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۲۷۰۰۰ دلار است که در زیر آن قیمت ممکن است تا حدود ۲۶۶۰۰ دلار ریزش کند.

بررسی اندیکاتورها

MACD یک ساعته‌‌: MACD اکنون در منطقه نزولی در حال افزایش است.

RSI یک ساعته‌‌ (شاخص قدرت نسبی): RSI برای BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰ است.

سطوح پشتیبانی اصلی: ۲۷۵۰۰ دلار و به دنبال آن ۲۷۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومت اصلی: ۲۸۱۰۰ دلار، ۲۸۵۰۰ دلار و ۲۸۸۰۰ دلار.

منبع: Newsbtc