Rate this post

بیشتر ارزهای آسیایی در روز پنجشنبه (سی مارس ودهم فروردین) به دلیل احتیاط معامله‌گران پیش از انتشار داده‌های اقتصادی مهم چین نوسان کمی را تجربه کردند. این در حالی بود که کاهش ترس از بحران بانکی باعث افزایش شدید بازدهی اوراق قرضه‌ی خزانه داری ایالات متحده و همچنین بهبود ارزش دلار در آسیا شد.

دلار در معاملات انجام شده در طول شب افزایش یافت و در تایم معاملاتی آسیا اندکی تقویت شده است. کاهش فشار بر بخش بانکی باعث شد که بازارها چشم انداز و اهداف خود از افزایش نرخ بهره آمریکا در کوتاه مدت را بازنگری کنند.

شاخص دلار و معاملات آتی شاخص دلار پس از رشد حدود ۰.۲ درصدی در معاملات دیشب، هر کدام کمتر از ۰.۱ درصد دیگر افزایش یافتند.

بررسی نوسان ارزهای آسیایی

یوان چین نوسان کمی را تجربه کرد زیرا سرمایه گذاران در حال ارزیابی سیگنال‌های گوناگون از بزرگترین اقتصاد آسیا هستند. نخست وزیر لی کیانگ عنوان کرد که اقتصاد این کشور پس از شروع ضعیف سال، در ماه مارس بهبود یافته است و دولت به اجرای اقدامات حمایتی ادامه خواهد داد.

اما خوش‌بینی نسبت به اظهارات او تا حدودی با ترس از تشدید تنش‌های بین دو کشور آمریکا و چین تاحدودی خنثی شد، زیرا پکن نسبت به تلافی‌جویی در مورد سفر تسای اینگ ون، رئیس‌جمهور تایوان به آمریکا هشدار داد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ گلسنود: هفته نامه تحلیل بیت کوین

اکنون تمرکز بر داده‌های مربوط به فعالیت‌های بخش تولید و خدمات چین در ماه مارس می باشد که در روز جمعه منتشر خواهند شد. پس از بازگشت فعالیت به سطح قبل از کووید در ماه فوریه، تحلیلگران انتظار کاهش جزئی در رشد را دارند.

چین به دلیل کاهش تقاضای جهانی برای کالاهای این کشور و همچنین کاهش مصرف داخلی با مشکلات اقتصادی فزاینده ای مواجه می باشد.

ارزهای آسیایی دیگر با ریزش جزئی روبرو شدند. رینگیت مالزی و پزو فیلیپین به ترتیب ۰.۲% و ۰.۱% سقوط کردند و دلار سنگاپور نیز کمتر از ۰.۱% ریزش داشت.

بات تایلند ۰.۲ درصد ریزش داشت زیرا داده های اقتصادی نشان می‌دهد که کاهش صادرات در ماه فوریه ادامه یافته است. کسری تجاری این کشور نیز نسبت به ماه قبل کاهش شدیدی را تجربه کرده است.

دلار استرالیا در خلال انتظار فزاینده مبنی بر اینکه بانک مرکزی امکان دارد چرخه افزایش نرخ فعلی خود را تا ماه آوریل متوقف کند، به همین دلیل نوسان کمی را تجربه کرد.

ین ژاپن ۰.۲ درصد افزایش یافت، اما با توجه به اینکه تحت فشار افزایش مجدد ارزش دلار قرار گرفت، زیان‌های شدیدی را تجربه کرد.

دلار آمریکا

دلار آمریکا برخی از زیان‌های اخیر خود را تاحدودی جبران کرد. کاهش فشار بر بخش بانکی باعث شده است که انتظار بازارها برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو افزایش یابد زیرا این بانک قصد دارد به مبارزه در برابر تورم بالای جهانی ادامه دهد. بازدهی اوراق قرضه‌ی خزانه داری نیز رشد خوبی را تجربه کردند.

اما دلار و بازدهی اوراق قرضه‌ی خزانه داری هر دو در ماه مارس زیان‌های شدیدی را متحمل شدند، زیرا ترس از بحران بانکی انتظاراتی مبنی بر اینکه فدرال رزرو برای مدتی نامحدود سیاست انقباضی خود را اتخاذ کند را از بین برد.

منبع: Investing.com