۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

تصمیم بین سرمایه‌گذاری در بیتکوین یا تتر باید بر اساس اهداف و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری شما باشد. بیتکوین و تتر دو ارز دیجیتال محبوب و پرطرفدار در بازار ارزهای دیجیتال هستند. هر دوی این ارزها مزایا و معایب خاص خود را دارند و انتخاب بین آن‌ها می‌تواند دشوار باشد.

 

1. سرمایه‌گذاری در بیتکوین:

بیتکوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که در سال ۲۰۰۹ توسط فردی ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. بیتکوین هم بر روی یک شبکه بلاک‌چین غیرمتمرکز اجرا می‌شود و نهاد یا سازمان مرکزی دولتی و غیر دولتی نظارت و کنترلی بر آن ندارد.

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که ایجاد شد و به خاطر دلیل، به عنوان «پدر ارزهای دیجیتال» شناخته می‌شود. بیتکوین از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند که یک فناوری ثبت اطلاعات دیجیتالی غیرقابل تغییر وغیرمتمرکز است.

این ارز دیجیتال نیز کاربردهای متنوعی دارد.مثلا بیتکوین در فرآیند انتقال پول از یک مکان به مکان دیگر استفاده شود و یا برای پرداخت هزینه‌ها در فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین کاربرد دارد.

همچنین بیتکوین به عنوان یک دارایی در جهت سرمایه‌گذاری استفاده می شود.

2. سرمایه‌گذاری در تتر:

تتر یک رمزارز پایه شده بر دلار است که معمولاً به عنوان یک ارز پایدار و کم‌ریسک برای حفظ ارزش استفاده می‌شود. این به معنای این است که ممکن است سوددهی کمتری نسبت به بیتکوین داشته باشد، اما همراه با ریسک کمتری نیز می‌آید.

استیبل کوین‌ها نوعی ارز دیجیتال هستند که ارزش آن‌ها به یک دارایی ثابت مانند دلار آمریکا، طلا یا نفت مرتبط است. این بدان معناست که ارزش استیبل کوین‌ها نسبتاً پایدار است و نوسانات زیادی ندارند.

تتر بر روی یک شبکه بلاک‌چین غیرمتمرکز اجرا می‌شود. در واقع هیچ نهاد یا سازمان مرکزی آن را کنترل نمی‌کند.

تتر کاربردهای مختلفی دارد. برای نمونه تتر یک گزینه مناسب برای سرمایه‌گذارانی است که به دنبال حفظ ارزش سرمایه خود در برابر نوسانات بازار هستند.

همچنین تتر گزینه مناسبی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال دیگر است و برای پرداخت هزینه‌ها در فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین نیز استفاده می‌شود.

در نهایت، تصمیم نهایی باید بر اساس اهداف شما، تحلیل بازار، سطح ریسکی که می‌توانید پذیرش کنید، و دانش شخصی شما اتخاذ شود. همچنین، تنها بخشی از پرتفوی شما را به یک دارایی ویا ارز دیجیتال مشخص اختصاص دهید و دارایی‌های متنوع را در نظر بگیرید.

به نظر شما بیتکوین سودهی بیشتری دارد یا تتر؟!