۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (2 امتیاز)

در این پست ۱۰ ارزدیجیتال برتر ماه نوامبر ۲۰۲۳ را که برای خرید مناسب هستند را معرفی می‌کنیم.

 1. بیت‌کوین (BTC) سرمایه بازار: ۶۷۰.۶ میلیارد دلار بیت‌کوین (BTC) در سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد و اولین ارز دیجیتالی است. همانطور که بیشتر ارزهای رمزنگاری شده دیگر، بیت‌کوین بر روی یک زنجیره بلوکی، یا یک دفتر رکوردهای معاملاتی که بین شبکه‌ای از هزاران کامپیوتر توزیع شده است، اجرا می‌شود. با توجه به اینکه افزودنی‌ها به دفترچه رکوردهای توزیع‌شده باید توسط حل یک معما رمزنگاری شده تأیید شوند، یک فرایندی به نام اثبات کار، بیت‌کوین را از دسترسی غیرمجاز محافظت می‌کند.

قیمت بیت‌کوین به عنوان یک نام مشهور، به شدت افزایش یافته است. در ماه مه ۲۰۱۶، می‌توانستید یک بیت‌کوین را با حدود ۵۰۰ دلار خریداری کنید. در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳، قیمت یک بیت‌کوین حدود ۳۴٬۳۳۸ دلار بود. این افزایش ۶۷۶۸٪ می‌باشد.

 1. اتریوم (ETH) سرمایه بازار: ۲۱۶.۸ میلیارد دلار اتریوم هم‌زمان با یک ارز دیجیتالی و یک پلتفرم زنجیره‌بلوک است و به دلیل کاربردهای بالقوه‌اش مانند قراردادهای هوشمند و توکن‌های غیرقابل معامله (NFT)، برنامه‌نویسان بسیار مورد علاقه قرار می‌گیرد.

اتریوم نیز رشد قابل‌توجهی داشته است. از آوریل ۲۰۱۶ تا پایان اکتبر ۲۰۲۳، قیمت آن از ۱۱ دلار تقریباً به ۱٬۸۰۲ دلار افزایش یافته است، که برابر با ۱۶٬۲۸۶٪ افزایش است

 1. تتر (USDT) سرمایه بازار: ۸۴.۶ میلیارد دلار برخلاف برخی از اشکال دیگر ارز دیجیتالی، تتر (USDT) یک ارز پایدار است که به معنای این است که با ارزهای فیات مانند دلارهای آمریکا و یورو پشتوانه‌گذاری می‌شود و به طور اصولی یک ارزی با ارزش معادل یکی از این واحدها را حفظ می‌کند. به طور نظری، این بدان معناست که ارزش تتر به طور مداوم‌تر از سایر ارزهای دیجیتالی است و مورد توجه سرمایه‌گذارانی قرار می‌گیرد که از نوسانات شدید دیگر سکه‌ها می‌ترسند.
 2. سکه بایننس (BNB) سرمایه بازار: ۳۴.۵ میلیارد دلار سکه بایننس (BNB) یک نوع ارز دیجیتالی است که می‌توانید از آن برای معامله و پرداخت هزینه‌ها در بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارزی در جهان، استفاده کنید. از زمان شروع فعالیت در سال ۲۰۱۷، سکه بایننس به جز فراهم‌کردن معاملات در پلتفرم تبادل بایننس، گسترش یافته است. اکنون می‌توان از آن برای معامله، پردازش پرداخت یا حتی رزرو آژانس‌های مسافرتی استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را برای معامله یا تبادل با سایر اشکال ارز دیجیتالی مانند اتریوم یا بیت‌کوین استفاده کرد.

قیمت BNB در سال ۲۰۱۷ فقط ۰٫۱۰ دلار بود. تا اواخر اکتبر ۲۰۲۳، قیمت آن به حدود ۲۲۷ دلار افزایش یافته بود که معادل ۲۲۷٬۲۱۱٪ افزایش است.

 1. ایکس آر پی (XRP) سرمایه بازار: ۳۲٫۳ میلیارد دلار XRP که توسط برخی از همان بنیانگذاران ریپل، یک شرکت فناوری دیجیتال و پرداخت است، می‌تواند در آن شبکه برای تسهیل تبادلات انواع ارزها، از جمله ارزهای فیات و دیگر ارزهای اصلی استفاده شود.

در ابتدای سال ۲۰۱۷، قیمت ایکس آر پی ۰٫۰۰۶ دلار بود. در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳، قیمت آن به ۰٫۶۰ دلار رسیده بود که معادل ۹٬۹۴۵٪ افزایش است.

 1. سکه دلار آمریکا (USDC) سرمایه بازار: ۲۴٫۹ میلیارد دلار مانند تتر، دلار آمریکا کوین (USDC) یک ارز پایدار است، به معنای اینکه با دلارهای آمریکا پشتوانه‌گذاری می‌شود و هدف از این کوین یک به یک بودن یک دلار آمریکا با یک یواس‌دی‌سی است. ایالات متحده کوین توسط اتریوم پشتیبانی می‌شود و می‌توانید از دلار آمریکا کوین برای انجام تراکنش‌های جهانی استفاده کنید.
 2. سولانا (SOL) سرمایه بازار: ۱۵٫۲ میلیارد دلار سولانا برای کمک به انجام استفاده‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) و قراردادهای هوشمند طراحی شده است و بر اساس مکانیسم‌های ترکیبی اثبات سهم و اثبات تاریخ برای پردازش تراکنش‌ها به سرعت و امنیت اجرا می‌شود. SOL، توکن اصلی سولانا، این پلتفرم را تامین می‌کند.

زمانی که در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد، قیمت SOL از ۰٫۷۷ دلار شروع شد. تا اواخر اکتبر ۲۰۲۳، قیمت آن حدود ۳۶٫۱۴ دلار بود که معادل ۴٬۵۹۳٪ افزایش است.

 1. کاردانو (ADA) سرمایه بازار: ۱۰٫۵ میلیارد دلار کاردانو (ADA) با تأخیری نسبت به صحنه رمزارزی وارد شده است و به خاطر پذیرش اولیه اعتبار اثبات سهم مشهور است. این روش زمان تراکنش را افزایش داده و مصرف انرژی و تأثیر محیط‌زیست را با حذف جنبه رقابتی و حل مشکل در تأیید تراکنش در پلتفرم‌هایی مانند بیت‌کوین کاهش می‌دهد. کاردانو همچنین مانند اتریوم عمل می‌کند تا قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز را امکان‌پذیر کند که این را با استفاده از کوین محلی خود، ADA، تأمین می‌کند.

توکن ADA کاردانو رشد نسبتاً متواضعی نسبت به دیگر سکه‌های رمزارزی اصلی داشته است. در سال ۲۰۱۷، قیمت ADA ۰٫۰۲ دلار بود. تا تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳، قیمت آن به ۰٫۳۰ دلار رسیده بود. این افزایش معادل ۱٬۳۸۷٪ است.

 1. دوج‌کوین (DOGE) سرمایه بازار: ۹٫۸ میلیارد دلار دوج‌کوین در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک شوخی شروع شد، اما به سرعت به یک ارز دیجیتال برجسته تبدیل شد به دلیل جامعه متعهد و میم‌های خلاقانه. برخلاف بسیاری از ارزهای دیگر، محدودیتی برای تعداد دوج‌کوین‌های قابل ایجاد وجود ندارد که باعث می‌شود ارزش این ارز با افزایش عرضه، آسیب‌پذیر به ارزش‌کاهش باشد.

قیمت دوج‌کوین در سال ۲۰۱۷ ۰٫۰۰۰۲ دلار بود. تا اکتبر ۲۰۲۳، قیمت آن به ۰٫۰۷ دلار رسیده بود که معادل ۳۴٬۶۱۱٪ افزایش است.

 1. ترون (TRX) سرمایه بازار: ۸٫۶ میلیارد دلار به شکلی مشابه سولانا، ترون یک زنجیره بلوکی برای اجرای قراردادهای هوشمند و دیگر برنامه‌های DeFi طراحی شده است. TRX کوین اصلی پلتفرم است که الگوریتم موافقت اثبات سهم آن را تامین می‌کند.

ترون در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و ارزش اولیه TRX در حدود ۰٫۰۰۱۹ دلار بود. در اوج خود در سال ۲۰۱۸، ارزش TRX به اندازه ۰٫۲۲۴۵ دلار افزایش یافت که معادل ۱۱٬۷۱۵٪ افزایش در عرض چند ماه بود. در حال حاضر ارزش TRX حدود ۰٫۱۰ دلار است.

 • مقادیر سرمایه بازار و قیمت‌ها از سایت coinmarketcap.com در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ ساعت ۱:۳۱ بعد از ظهر بر اساس زمان جهانی هماهنگ (UTC) بدست آمده است.