Rate this post

طبق یک نظرسنجی که به تازگی نتیجه آن منتشر شده است، بیشتر بزرگسالان آمریکایی بر این باورند که قیمت بیت کوین قرار است تا حدودا نیم سال آینده به ۱۱۵۰۰دلار کاهش یابد. این در حالی است که در ماه اکتبر، اکثر بزرگسالان آمریکایی پیش‌بینی کردند که قیمت ارز دیجیتال برتر بازار می‌تواند بالاتر از سطح ۱۵۰۰۰ دلار باقی بماند.

بیت کوین تا ۶ماه آینده به قیمت ۱۱۵۰۰دلار کاهش می‌یابد؟

بر اساس نظرسنجی اخیر منتشر شده توسط موسسه Morning Consult، بیشتر بزرگسالان آمریکایی بر این باورند که قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، قرار است تا ۶ ماه آینده به ۱۱۵۰۰دلار نزول داشته باشد.

منبع: morningconsult.com

این نظرسنجی نشان می‌دهد که متوسط ​​آمریکایی‌ها در بحبوحه فروپاشی صرافی FTX نسبت به بیت ‌کوین رفتار نزولی‌تری را پیش بینی میکنند. این در حالی است که در ماه پیش یعنی اکتبر، اکثر بزرگسالان آمریکایی پیش‌بینی کردند که قیمت ارز دیجیتال برتر بازار می‌تواند بالاتر از سطح ۱۵۰۰۰ دلار باقی بماند.

وقتی صحبت از آن دسته از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی می‌شود که صاحب ارزهای دیجیتال هستند، به طور قابل پیش‌بینی خوشبین‌تر هستند. هولدرهای کریپتو متقاعد شده‌اند که بیت کوین تا شش ماه دیگر در سطح ۱۷۵۰۰ دلار معامله می‌شود. قیمت بیت کوین ۷۶ درصد از بالاترین سقف قیمتی خود یعنی ۶۹۰۴۴دلار که چند سال پیش به دست آمده بود، کاهش یافته است.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل تکنیکال بازارهای مالی در هفته گذشته

 

علیرغم این واقعیت که برخی از تحلیلگران می گویند که کریپتو پس از فروپاشی FTX اکنون مرده است، سهم بیشتری از پاسخ‌دهندگان در نظرسنجی متقاعد شده‌اند که تا ده سال آینده ارز دیجیتال همچنان وجود خواهد داشت. همچنین، ۲۱درصد از بزرگسالان آمریکایی، علیرغم ادامه‌ی زمستان کریپتو، همچنان قصد خرید ارزهای دیجیتال را در ماه دسامبر دارند. خرید بیت کوین در مقایسه با ماه اکتبر تنها شاهد کاهش جزئی بوده است.

آن دسته از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اخیر که صاحب ارزهای دیجیتال هستند، تمایل دارند که کریپتو را به عنوان سرمایه‌گذاری بلندمدت ببینند. در همین حال، ۴۲ درصد از بزرگسالان آمریکایی فکر می‌کنند که ارزهای دیجیتال باید تحت نظارت مشابهی با امور مالی سنتی قرار گیرند، در غیر این صورت با قوانین سخت‌تری مواجه خواهند شد.

منبع: U.Today