۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

یک شرکت آلمانی متخصص در استخراج بیت کوین و رایانش ابری به نام Northern Data AG، به تازگی نتایج درآمد بخش ماینینگ خود را منتشر کرده است. این شرکت اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲، تعداد ۲۷۹۸ بیت کوین استخراج کرده است که نسبت به سال قبل رشذ ۳۱۵ درصدی داشته است. این مقدار درآمد استخراج بیت کوین در سال مالی ۲۰۲۲ را به ۷۷.۷ میلیون یورو رسانده است. این شرکت ۳۰۰۵ بیت کوین فروخته شده در سال ۲۰۲۲ را به قیمت متوسط ۲۳۸۴۹ یورو به فروش رسانده که به درآمد نقدی ۷۱.۷ میلیون یورویی منجر شده است.

رشد استخراج بیت کوین شرکت Northern Data

داده‌های منتشر شده توسط Northern Data همچنین نشان می‌دهد که این شرکت تقریباً ۳.۶ اگزاهش در ثانیه (EH/s) قدرت محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج بیت کوین دارد. علاوه بر این، این شرکت بیان داشت که انتظار دارد درآمدهای تلفیقی حسابرسی نشده در محدوده ۱۹۰ میلیون یورو تا ۱۹۴ میلیون یورو باشد.

با این حال، دسامبر یک ماه چالش برانگیز برای این شرکت بود. Northern Data در این ماه در مجموع ۱۷۷ BTC استخراج کرد که ۱۵ درصد نسبت به نوامبر و ۲۵ درصد نسبت به دسامبر ۲۰۲۱ کاهش داشت. این اتفاق به دلیل قیمت بالای انرژی، به ویژه در اروپا رخ داد، که باعث شد تجهیزات اِسیک مستقر در اروپا برای ساعت‌های طولانی خاموش باشند و نتوانند به تولید مداوم بپردازند.

این شرکت بیان داشت که در تلاش برای رسیدن به هدف تولید ۳۵۰ بیت کوین در ماه، تجهیزات اِسیک خود را به مکان‌هایی با قیمت انرژی بهینه منتقل خواهد کرد تا از ثبات تولید و استفاده بهینه از ظرفیت اطمینان حاصل کند.

یک هفته پیش بود که cointelegraph طی گزارشی اعلام کرد که یکی از بزرگترین شرکت‌های استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی به نام Marathon Digital Holdings، در حال آزمایش اورکلاک برای افزایش مزیت رقابتی خود در صنعت استخراج بیت کوین بوده است.

طبق آپدیت منتشر شده توسط Marathon Digital، این شرکت در ماه دسامبر ۴۷۵ بیت‌کوین تولید کرد. مجموع بیت‌کوین استخراج‌شده این شرکت در سال مالی ۲۰۲۲ به ۴۱۴۴ BTC رسید که ۳۰ درصد نسبت به ۳۱۹۷ BTC تولید شده در سال مالی ۲۰۲۱ افزایش داشته است.

به تازگی برخی از شرکت های استخراج BTC به دلیل افزایش سختی استخراج و قیمت بالای برق با چالش‌هایی روبرو شده‌اند. این امر باعث کاهش سوددهی فرایند استخراج شده و بعضی از ماینرها را وادار به تعطیلی کرده است. برخی دیگر به لطف سخت افزار استخراج بهتر و بهینه سازی نرم افزار استخراج، رشد درآمد قابل توجه و افزایش قدرت استخراج را گزارش کرده‌اند.

منبع : cointelegraph