۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

اریک رابرتسن (Eric Robertsen)، یکی از کارشناسان ارشد بانک استاندارد چارترد (Standard Chartered) سقوط ۷۰درصد قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ را پیش‌بینی کرده است. او انتظار دارد که هم‌زمان با ریزش قیمت بیت کوین، طلا همبستگی منفی با BTC داشته و عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، اریک رابرتسن (Eric Robertsen)، مدیر بخش تحقیقات این بانک، یکی از بزرگترین بانک‌های انگلستان، اخیراً در یادداشتی با عنوان «شگفتی‌های بازار مالی در سال ۲۰۲۳» درباره برخی از سناریوهای احتمالی برای BTC و دیگر حوزه های بازار ارزهای دیجیتال صحبت کرده است که می‌توانند فعالان بازار را غافل‌گیر کنند.

او گفته است این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین در سال میلادی آینده با سقوطی حدود ۷۰درصدی از سطوح فعلی، به ۵٬۰۰۰ دلار برسد.

رابرتسن در این یادداشت گفته است:

شرکت‌های بیشتری در حوزه ارزهای دیجیتال با کمبود نقدینگی مواجه می‌شوند و در نتیجه ورشکستگی آنها، اطمینان سرمایه‌گذاران به دارایی‌های دیجیتال نیز کاهش پیدا خواهد کرد. 

بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۲ بیش از ۶۰درصد از ارزش خود را از دست داده است. این ریزش قیمت تحت‌تأثیر نابودی برخی پروژه‌ها و شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت ارزهای دیجیتال بود که آخرین مورد آن ورشکستگی صرافی متمرکز «FTX» است و تبعات آن همچنان بر بازار تاثیر می‌گذارد.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ کمیسیون تجارت فدرال تبلیغات شرکت‌های کریپتو را بررسی میکند؟

 

ریزش قیمت BTC در سال جاری با افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی هم‌زمان شده است. رابرتسن نیز پیش‌بینی کرده است قیمت طلا در سال ۲۰۲۳ با رشدی ۳۰درصدی به ۲٬۲۵۰ دلار به ازای هر اونس برسد و هم‌زمان با آن، به‌خاطر عمیق‌ترشدن سقوط ارزهای دیجیتال، شرکت‌های بیشتری در این حوزه با بحران‌های مالی مواجه شده و سرمایه‌گذارانشان دارایی‌های خود را برداشت کنند.

علاوه بر کارشناس بانک استاندارد چارترد، مارک موبیوس (Mark Mobius)، بنیان‌گذار موبیوس کپیتال و سرمایه‌گذار قدیمی بازارهای مالی نیز پیش‌بینی کرده است قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ به ۱۰٬۰۰۰ دلار سقوط می‌کند. البته همچنان افرادی خوش‌بین مانند تیم دریپر (Tim Draper) نیز هستند که انتظار دارند بیت کوین در سال آینده با قیمت ۲۵۰٬۰۰۰ دلار خریدوفروش شود.

 

منبع: CNBC