۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

چندین شرکت کریپتو به دلیل انجام تبلیغات فریبنده یا گمراه کننده مربوط به برخی از ارزهای دیجیتال، با تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) روبرو شده‌اند. بر اساس گزارشی در ۶ دسامبر از بلومبرگ، سخنگوی این کمیسیون FTC جولیانا گرونوالد بیان داشت که این سازمان نظارتی در حال بررسی چند شرکت متهم به سوء رفتار احتمالی در مورد دارایی‌های دیجیتال میباشد.

بررسی تبلیغات شرکت‌های کریپتو

گرونوالد جزئیات بیشتری از اینکه کدام شرکت‌ها موضوع تحقیق بودند یا چه چیزی باعث این تحقیقات شده است، ارائه نکرد. با این حال، تبلیغات فریبنده، یکی از موضوعات پرطرفدار امسال در ایالات متحده بوده است.

در ماه اکتبر، کیم کارداشیان، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل تبلیغ توکن ارز دیجیتال EthereumMax (EMAX) در رسانه‌های اجتماعی در حالیکه اعلام نکرد مبلغ ۲۵۰ هزار دلار برای تبلیغ آن دریافت کرده است، جریمه شد.

در ماه نوامبر، تام بردی، مدافع NFL و استفن کوری، گارد NBA، به همراه گروهی از افراد مشهور، با تحقیقات تنظیم کننده مالی تگزاس در مورد تبلیغ صرافی ارز دیجیتال FTX که اخیرا ورشکسته شده است، مواجه شدند.

همچنین دراینجا بخوانید؛ سم بنکمن فرید درباره صرافی FTX در کنگره شهادت نخواهد داد

FTC یک آژانس مستقل در ایالات متحده است که برای محافظت از مردم در برابر اقدامات تجاری فریبنده یا ناعادلانه از طریق اجرای قوانین، تحقیق و آموزش به عموم ایجاد شده است.

در اوایل سال جاری، آنها هشداری درباره یک کلاهبرداری کریپتوکارنسی با استفاده از سه جزء کلیدی، جعل هویت، کد QR و دستگاه خودپرداز کریپتو که قربانیان را برای ارسال پول و سوءاستفاده هدایت می‌کرد، ارسال کردند.

آنها همچنین در گزارشی در ۶ ژوئن فاش کردند که تقریباً نیمی از کل کلاهبرداری‌های مربوط به رمزارزها در سال ۲۰۲۱ از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی سرچشمه می‌گیرند و بیش از یک میلیارد دلار ارز دیجیتال در طول سال به دست کلاهبرداران سرقت شده است.

همچنین در سطح جهانی، چندین ناظر مالی و آژانس اجرایی نیز به طور فعال در تلاش برای جلوگیری از تبلیغات فریبنده ارزهای دیجیتال هستند.

در ماه مارس، اداره استانداردهای تبلیغاتی مستقر در بریتانیا (ASA) یک اخطار برای بیش از ۵۰ شرکتی که ارز دیجیتال را تبلیغ می‌کنند، صادر کرد و به آنها دستور داد تا تبلیغات خود را بررسی کنند تا از مطابقت آنها با قوانین اطمینان حاصل کنند.

در ماه آگوست، گروه نظارت بر مصرف‌کنندگان واقع در ایالات متحده، با نام Truth in Advertising (حقیقت یابی در تبلیغات)، ۱۹ فرد مشهور را به اتهام تبلیغ ان اف تی بدون اعلام ارتباط داشتن با پروژه، فراخواند.

در این اقدام کمیسیون تجارت فدرال، رگولاتور مالی استرالیا نیز در مورد تاکتیک‌های تبلیغاتی فریبنده و گمراه کننده هشدار داده است. در ماه اکتبر، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) دادرسی مدنی را علیه شرکت استرالیایی BPS Financial Pty Ltd (BPS) به دلیل اظهارات “گمراه کننده” در مورد توکن Quin آغاز کرد.

منبع: Cointelegraph