Rate this post

قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ توانست از مرز ۲۵,۰۰۰ دلاری گذر کند. این دومین بار در طی تنها یک هفته اخیر است که رکورد تاریخی قیمت پادشاه ارز دیجیتال شکسته می‌شود. در هفته گذشته نیز قیمت بیت کوین با عبور از ۲۴,۰۰۰ دلار رکوردشکنی کرده بود.

قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال، در ادامه روند صعودی خود، در ساعاتی قبل با ثبت جهش ۶ درصدی، اوج تازه‌ای را در سطح ۲۵,۰۰۵ دلار توانست به ثبت برساند. قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۲۴۰ درصد رشد را تجربه کرده است. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال با یک اصلاحی جزئی همراه بود و در محدوده ۲۴,۷۴۷ دلاری در حال معامله است.

بنابه‌عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیل‌گران بازار، افزایش توجهات به بیت کوین و ورود سیلی از سرمایه‌گذاران نهادی و نام‌های بزرگ در این حوزه، سبب شده است تا شاهد عملکرد خارق‌العاده بیت کوین باشیم. سرمایه‌گذاری ۲۵ میلیون دلاری شرکت اسکای بریج کپیتال (SkyBridge Capital)، سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری مس میوچوال و میلیاردها دلار گری اسکیل از جمله دیگر دلایلی هستند که به افزایش قیمت بیت کوین سرعت بخشیده اند. کمی قبل‌تر، شرکت گوگنهایم نیز اعلام کرده بود که حداکثر ۱۰ درصد از سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری خود بر روی طلا را وارد بیت کوین خواهد کرد.

منبع: “coindesk