۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ریکاردو سالیناس پلیگو (Ricardo Salinas Pliego)، سومین فرد ثروتمند مکزیک و مدیر گروه شرکت‌های سالیناس، اخیراً هشتگ بیت کوین را به بیوی توییتر خود اضافه کرد.

پس از ایلان ماسک، حال نوبت به سومین فرد ثروتمند مکزیک رسید که هشتگ بیت کوین را به بیوی خود اضافه کند. برطبق برآوردهای اخیر، ثروت خالص سالیناس معادل با ۱۳ میلیارد دلار است.

سالیناس در توییتر خود بیش از 840هزار دنبال‌کننده دارد و اینطور به نظر می‌رسد که روز شنبه هشتگ بیت کوین را به بیوی توییتر خود اضافه کرده باشد. قیمت بیت کوین در روز شنبه با عبور از ۴۰,۰۰۰ دلار، بالاترین قیمت خود را در ۲۳ روز گذشته به ثبت رساند.

سالیناس در ماه دسامبر (دی)، طی مصاحبه‌ای با کوین تلگراف اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۳ و زمانی که بیت کوین در قیمت ۲۰۰ دلار بود در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری را شروع کرده بود. سالیناس در این مصاحبه اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷ و زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده ۱۷,۰۰۰ دلاری قرار داشت، بیت کوین‌هایش را فروخته است. همینطور وی از بیت کوین به‌عنوان «بهترین سرمایه‌گذاری» خودش یاد کرد.

او در ماه نوامبر (آبان) اعلام کرده بود که ۱۰ درصد از سبد سرمایه‌گذاری نقد خودش را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است و باقی این سبد را به حوزه استخراج فلزات گران‌بها اختصاص داده است. پس از آنکه سالیناس بیت کوین خرید، قیمت بیت کوین نیز با جهش قابل‌توجهی در ماه‌های دسامبر (۲۰۲۰) و ژانویه (۲۰۲۱) دو برابر شد. مطابق گفته‌های سالیناس، او قصد ندارد حداقل تا ۵ سال آینده بیت کوین‌هایش را بفروشد.

سالیناس تنها میلیاردری نیست که در توییتر و شبکه‌های اجتماعی ارزهای دیجیتالی را به‌نوعی تبلیغ کرده است. در روزها و هفته‌های گذشته، ایلان ماسک بارها از دوج کوین و بیت کوین تمجید کرده بود. همین تمجیدها دلیلی بر آن شد تا قیمت دوج کوین در طی ۳۰ روز گذشته، بیش از ۶۰۰ درصد رشد کند.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده 46448 دلاری معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته افزایش 18 درصدی قیمت را تجربه کرده است.

منبع: “cointelegraph