۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بانک مرکزی تایلند برنامه‌‌ی خود برای اعطای مجوز فعالیت به بانک‌های کاملا مجازی در این کشور برای اولین بار در دنیا را اعلام کرد. گزارش بلومبرگ نشان می‌دهد که شرکت‌های مالی از سال ۲۰۲۵ می‌توانند خدمات در این زمینه ارائه کنند. این اقدام با هدف افزایش رقابت و تقویت رشد اقتصادی تایلند انجام خواهد شد.

اعطای مجوز فعالیت به بانک‌های مجازی در تایلند

مقاله مشاوره در مورد چارچوب مجوز بانک مجازی منتشر شده توسط بانک مرکزی این کشور بیان میکند که مجوزهایی در اواخر سال ۲۰۲۳ در دسترس خواهند بود که به بانک‌های مجازی امکان ارائه خدمات مالی را خواهند داد. این اقدام در راستای افزایش رقابت و تقویت رشد اقتصادی تایلند انجام خواهد شد.

بانک تایلند تا سال ۲۰۲۴ سه مجوز مختلف برای شرکت‌های علاقه‌مند صادر خواهد کرد. در این گزارش آمده است که حداقل ۱۰ شرکت، علاقه‌مند به دریافت مجوز هستند.

مقررات و نظارت بر بانک‌های مجازی مانند بانک‌های تجاری سنتی در چارچوب قوانین بانک مرکزی خواهد بود. همچنین، متقاضیان دریافت مجوز باید شرایط خاصی را برآورده کنند.

به گفته بانک مرکزی، بانک‌های مجازی در اولین سال‌های فعالیت خود تحت شرایط محدودی عمل خواهند کرد که شامل نظارت دقیق برای جلوگیری از ایجاد ریسک‌های سیستمی مالی است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند اخیراً برنامه‌هایی برای تشدید قوانین در حوزه ارزهای دیجیتال با هدف گسترش حمایت از سرمایه‌گذاران را اعلام کرده است. مجموعه‌ای دقیق از دستورالعمل‌ها برای تبلیغات در حوزه  کریپتو نیز توسط این سازمان در حال توسعه است.

همچنین دراینجا بخوانید؛ توضیحات ریاست سابق FTX US در مورد مدیر عامل سابق سم بنکمن فرید

به گزارش کوین‌تلگراف، تایلند اخیراً برای حمایت از پذیرش فناوری بلاک چین، در بحبوحه رشد سریع تقاضا برای پرداخت‌های موبایلی، تجارت الکترونیک و ارزهای دیجیتال در این کشور، قرارداد همکاری فناوری با مجارستان منعقد کرده است.

همچنین، این کشور در سال ۲۰۲۲ شاهد پیشرفت‌های زیادی در حوزه‌ی کریپتو بوده است، که از جمله آن‌ها می‌توان به اجرای یک طرح آزمایشی در زمینه ارز دیجیتال بانک مرکزی و توزیع آن برای تقریباً ۱۰۰۰۰  کاربر اشاره کرد. تایلند در رتبه هشتم در فهرست جهانی پذیرش کریپتو که توسط شرکت تجزیه و تحلیل Chainalysis منتشر می‌شود قرار دارد.

منبع: Cointelegraph