۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

برت هریسون، رئیس سابق شرکت FTX US، سم بنکمن فرید را به دلیل دخالتها و تهدید همکارانی که راه حل‌هایی برای سازماندهی ساختار مدیریت FTX US ارائه میکردند، مورد انتقاد شدید قرار داد. وی در یک رشته توییت به توضیح اختلافات خود با بنکمن فرید و شرح وقایع زمان ریاست خود پرداخته است. در این پست تحلیلی بر این رشته توئیت میکنیم.

انتقادات برت هریسون از سم بنکمن فرید

هریسون در ۱۴ دسامبر تجربیات خود در رابطه با بنکمن فرید و FTX US را در توئیتر خود به اشتراک گذاشت و توضیح داد که چگونه در مارس سال ۲۰۲۱ پس از چند سال همکاری در شرکت تجاری جین استریت مستقر در شهر نیویورک، “به طور تصادفی از طریق پیامک” استخدام شد.

اما شش ماه پس از استخدام هریسون در FTX US، اختلافاتی بین این دو شروع به شکل‌گیری کرد.

هریسون علیرغم یادآوری اینکه بنکمن فرید در ابتدا یک فرد حساس و کنجکاو از نظر فکری بود، بیان داشت که وقتی با او دچار اختلاف شد، ناسازگاری کامل را در بنکمن فرید مشاهده کرد، به ویژه زمانی که هریسون پیشنهاد داد FTX US شعبه‌های جداگانه‌ای برای تیم‌های اجرایی، حقوقی و توسعه دهندگان خود را ایجاد کند.

هریسون افزود که مطمئن نبود که چه چیزی باعث تغییر چشمگیر رفتار سم بنکمن فرید شده است، اگرچه او مشکوک بود که مسائل مربوط به سلامت روان ممکن است عامل اصلی این موضوع باشد.

بخشی از آن رفتار غیرمنطقی که هریسون توصیف می‌کند، شامل یک سری تاکتیک‌های ذهنی از جمله سرکوفت زدن، سم‌پاشی ذهنی و سلطه‌جویی بر دیگر کارمندان بود که بنکمن فرید در تلاش برای از بین بردن مشکلات FTX US علیه هریسون و سایر همکارانش استفاده می‌کرد.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ بازگشت بیت کوین به سطح ۲۰٬۰۰۰ دلاری؛ برگشت روند ؟

 

هریسون همچنین آخرین تلاش خود برای رفع مشکلات شرکت FTX US را خاطرنشان و ادعا کرد که بنکمن فرید وی را تهدید کرده بود که اگر رسماً عذرخواهی نکند، شهرت حرفه‌ای او را از بین خواهد برد.

هریسون بیان داشت که این رفتار وی را برای ترک شرکت مصمم‌تر کرد. هریسون در مورد اتهامات کلاهبرداری که اکنون علیه بنکمن فرید و سایر همکاران او در FTX مطرح شده است، اظهار داشت که نسبت به این مسائل بی‌اطلاع بوده است:

من هرگز نمی توانستم حدس بزنم که زیربنای این نوع مسائل (که در سایر شرکت‌های بالغ‌تر در حرفه خود دیده بودم و معتقد بودم برای موفقیت تجاری مضر نیست) یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری است.

وی همچنین افزود:

اگر حتی نسبت به چنین موضوعاتی مشکوک بودم بلافاصله آنها را گزارش می‌کردم، چه رسد به اینکه حقیقت را بدانم.

بنکمن فرید پس از اعطای وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری و اعتراف به بی‌گناهی در هر هشت اتهام خود که در ۳ ژانویه علیه او مطرح شده بود، آزاد شد.

هریسون در ۲۷ سپتامبر، حدود پنج هفته قبل از ورشکستگی FTX، از سمت ریاست FTX US کناره‌گیری کرد و در آن زمان اظهار داشت که از این بعد تنها نقش یک مشاور را برای این شرکت به عهده خواهد داشت.

منبع: Cointelegraph