۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

روز گذشته گام بسیار بزرگی در راستای به روزرسانی واسیل کاردانو برداشته شد. با آپدیت شدن ۷۵ درصد از نودهای شبکه آزمایشی کاردانو به نسخه ۱.۳۵.۳؛ هاردفورک واسیل در شبکه آزمایشی یولونت با ساخت اولین بلاک اجرایی شد.

۲۸ مرداد بود که شبکه آزمایشی جدیدی توسط شرکت فناوری بلاکچین IOG و مسئول تحقیق و توسعه کاردانو ایجاد شد. اسم این شبکه آزمایشی در ابتدا میکسد (Mixed) بود اما سپس به یولونت (YoloNet) تغییر کرد. اپراتورهای استخرهای استیک (SPOها) در این شبکه آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

در پست های قبلی اشاره به باگ موجود در نسخه ۱.۳۵.۲ نرم افزار نودهای کاردانو کردیم که موجب شده بود تا شبکه اصلی آزمایشی کاردانو از کار بیفتد. در پی این قضیه بنیاد کاردانو نسخه ۱.۳۵.۳ را منتشر کرد و شبکه‌ آزمایشی جدید کاردانو را نیز راه‌اندازی کرد. هرچند که ایراد مورد اشاره بعد از این وقایع اصلاح شد.

قوانین شبکه کاردانو به این صورت است که باید ۷۵ درصد از اپراتورهای استخر سهام‌گذاری (SPO) نسخه جدید نرم افزار نودها مهاجرت کنند تا امکان شبیه سازی رویداد Combinator هارد فورک واسیل فراهم شود.

به هر حال، روز گذشته آدام دین توسعه‌دهنده سابق اکوسیستم کاردانو و هم‌بنیانگذار Buffy Bot Publishing گزارش داد که هاردفورک واسیل در شبکه آزمایشی یولونت انجام شده است. این خبر به معنای آن است که بیش از ۷۵ درصد نودها در این شبکه نسخه ۱.۳۵.۳ را اجرا کرده‌اند. در غیر این صورت، رویداد Combinator هاردفورک واسیل (HFC) برنامه‌ریزی و اجرا نشده بود.

توییت آدام دین در خصوص به‌روزرسانی هاردفورک واسیل
منبع: Twitter

این خبربرای کاردانو چه معنایی دارد؟

 توسعه‌دهنده سابق اکوسیستم کاردانو گفته است از آنجایی که ۷۵ درصد نودهای شبکه اصلی در حال اجرای نسخه ۱.۳۵.۳ هستند، آزمایش پایانی HFC در شبکه آزمایشی انجام خواهد شد و پس از آن، می‌توان رویداد HFC را در شبکه اصلی برنامه ریزی و زمان بندی کرد. پیش بینی آدام دین این است که این رویداد در اوایل الی اواسط ماه سپتامبر (سپتامبر) انجام شود.

توییت superbamoeba
منبع: Twitter

در حال حاضر، طبق اطلاعات صفحه سلامت شبکه PoolTool، تقریبا ۳۶ درصد از نودهای شبکه اصلی در حال اجرای نسخه ۱.۳۵.۳ هستند.

درصد اجرای نودهای شبکه اصلی
منبع: cryptoglobe

همانطور که ریک مک‌کراکن موسس کانال یوتیوب Digital Fortress عنوان کرده است، به جای بررسی نمودار «نسخه پروتکل بلاک‌ها» باید به نمودار «نسخه نودهای گزارش‌دهنده» توجه کنیم.

توییت Rick در خصوص به‌روزرسانی هاردفورک واسیل
منبع: Twitter

البته این نکته را باید بهش توجه داشت آدام دین بر پیش‌نیاز به‌روزرسانی نرم‌افزار نود HFC واسیل معطوف شده بود. طبق توضیحات IOG در تاریخ ۲۱ مرداد ، یک پیش‌نیاز دیگر نیز وجود دارد. IOG در توییتر اینگونه نوشته است:

۳ معیار مهم در خصوص فعالسازی به‌روزرسانی شبکه اصلی وجود دارند که عبارتند از:

۱- ۷۵٪ از بلاک‌های شبکه اصلی توسط کاندیدای نهایی نسخه نود واسیل ایجاد شده باشد.

۲- برنامه‌های غیرمتمرکز مهم شبکه اصلی تایید کنند که به نسخه ۱.۳۵.۳ به‌روزرسانی شده‌اند.

توییت IOG در خصوص به‌روزرسانی هاردفورک واسیل
منبع: cryptoglobe