۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

اخیراً بنیاد استلار اعلام کرده که تصمیم دارد تا پایان سال میلادی، پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را به شبکه خود اضافه نماید. بنا به گفته این بنیاد اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود. استلار محیطی را برای توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز ایجاد می‌نماید. که در آن از سایر شبکه‌ها متمایز خواهد بود.

پشتیبانی از قرار داد های هوشمند در سال جدید

این بنیاد به تازگی در وب سایت رسمی خود مطلبی را انتشار داده است. که در آن به این موضوع اشاره شده که قرار است این شبکه در سال جدید پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را آغاز نماید. تیم توسعه استلار عنوان کرد که، افزودن قراردادهای هوشمند به این شبکه، شرایط لازم را برای ارائه ایده‌های جدید فراهم نموده است. در ادامه نیز سبب قدرتمندترشدن اکوسیستم استلار می‌شود.

طبق گفته این بنیاد هدف از انجام این به روزرسانی این است. که استلار کماکان یکی از دردسترس ترین شبکه‌ها برای توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی باقی بماند. تا آنها بتوانند برنامه‌هایی با کیفیت عالی و امن را در اختیار کاربران بگذارند.

به گفته تیم توسعه این بنیاد، افزودن قراردادهای هوشمند به این شبکه، به این معنی نیست که این مجموعه از چشم‌انداز اصلی پروژه انحراف بگیرد. این بنیاد تأکید زیادی داشته که زیرساخت قراردادهای هوشمند مبتنی بر استلار باید مقیاس‌پذیر، امن و برای کاربران کم هزینه باشد.

تیم توسعه استلار گفته است اگر این به روزرسانی به‌خوبی انجام پذیرد. قراردادهای هوشمند مبتنی بر این شبکه متمایزتر از اکثر بلاک چین‌ها خواهد بود. از آنجایی که استفاده از قراردادهای هوشمند در شبکه‌های بلاک چینی امری تازه‌ نیست. استلار می‌تواند ایده خود را با استفاده از تجربیات سایر شبکه‌ها و در نظر گرفتن نکاتی که از قبل آزمایش شده است، پیاده‌سازی کند.

گزارش جدید تیم توسعه

تیم توسعه در این اطلاعیه گفته که در نقشه راه استلار برای سال جاری، خود را موظف کرده‌ایم. تا به تحقیق، مدیریت فرایند توسعه کد شبکه و همکاری با جامعه استلار مشغول شویم. تا توانایی این را داشته باشیم از این طریق قراردادهای هوشمند را برای سال جدید راه‌اندازی نماییم.

استلار در این گزارش از توسعه دهندگان شبکه دعوت به همکاری کرده است.

یکی از اعضای تیم استلار که تامر ولر (Tommer Weller) نام دارد. او در نقش جانشین مدیر تنظیم استراتژی‌های مرتبط با فناوری این شبکه در این بنیاد فعالیت می‌کند. ولر به تازگی در توییتر خود نوشته است:

بنیاد استلار با استفاده از قراردادهای هوشمند دسترسی عادلانه به سیستم ارائه خدمات مالی را به وجود می‌آورد؛ سیستمی که دیفای در حال تبدیل به یکی از بخش‌های اصلی آن است.

نظر ولر در رابطه با امور مالی غیرمتمرکز

وِلِر میگوید نوآوری‌های مربوط به امور مالی غیرمتمرکز برای شبکه استلار موضوع جدیدی نیست. زیرا این پروتکل مدت‌ها است که از یک صرافی غیرمتمرکز داخلی بهره مند بوده است. می‌توان به نوعی گفت که ایده اولیه راه‌اندازی آن هم دقیقاً همین بوده است. او با این حال عنوان کرد که قراردادهای هوشمند ساختار شبکه را وارد مرحله تازه‌ای خواهد کرد.

در ادامه ولر افزود که:

در حال حاضر فضای دیفای شبکه استلار را وارد مرحله تازه‌ای خواهیم کرد. پشتیبانی از قراردادهای هوشمند موانع مختلفی را از سر راه بر می‌دارد. و این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم میسازد تا ویژگی‌های کاربردی جدید را با کمترین نیاز به اعتمادی‌سازی برای کاربران و بدون وابستگی به ویرایش پروتکل، در شبکه پیاده‌سازی نمایند.

وِلِر در ادامه افزود:

راه‌اندازی دیفای در استلار برای کاربران به معنی دسترسی بصورت مستقیم آنها به شبکه‌ای است. که هم از خدمات مرتبط با ارزهای فیات و هم از سرویس‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال به صورت دو طرفه پشتیبانی می‌کند. یکی از تیم‌هایی که به تازگی به مجموعه ما ملحق شده است، تیم مانی گرام (MoneyGram) است. که پشتیبان مبادله ارز‌های دیجیتال با پول‌های فیات در ۳۰۰,۰۰۰ نقطه مختلف جهان است.

وِلِر گفته است زیرساخت لازم برای استفاده از قراردادهای هوشمند در شبکه تسلار باید از سه ویژگی مقیاس‌پذیری، امنیت و دسترسی عادلانه برخوردارد باشد. او افزود که زیرساخت‌های موجود که ویژه استلار طراحی نشده‌اند برای اهداف پیش‌رو این پروژه مناسب نخواهند بود، با این وجود این بنیاد قصد دارد تا پایان امسال، امکان پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را به شکبه خود اضافه نماید.

منبع: “cryptoglobe