Rate this post

تحلیل گر سرشناس بیت کوین و ارزهای دیجیتال که ویلی وو (Willy Woo) نام دارد. به تازگی گفته است داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می دهند که بیت کوین علیرغم مشاهده سطوح «ترس شدید» در شاخص ترس و طمع، هنوز وارد روند نزولی نشده است. او در ادامه افزود که شدید شدن احساس ترس می‌تواند به معنی مناسب بودن شرایط برای خرید بیشتر باشد.

صحبت های ویلی وو در پادکست What Bitcoin Did

ویلی در پادکستی با نام «What Bitcoin Did» که مجری آن پیتر مک‌کورماک، در ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) منتشر نمود. نظرات خود را درباره بیت کوین عنوان کرد. ویلی به معیارهای کلیدی مانند تعداد زیاد هولدرهای دارز مدت و نرخ رو به‌ رشد انباشت اشاره کرده است. که نشان دهنده این است جهت بازار تغییر نکرده و روند آن نزولی نشده است.

نکته: هولدرهای دارز مدت به کیف پول‌هایی گفته میشود که به مدت پنج ماه یا بیشتر بیت کوین انباشت کرده‌اند.

ویلی وو گفت:

از لحاظ ساختار درون‌زنجیره‌ای، حتی با وجود اینکه شاخص ترس و طمع نشان‌دهنده اوج گیری احساس ترس است. چشم‌انداز بازار رو به سقوطی نیست. بدون شک مردم بسیار ترسیده‌اند که این نیز فرصت خوبی برای خرید است.

تحلیل گر سرشناس

نمودار جریان واریز و برداشت بیت کوین در صرا‌فی‌های ارز دیجیتال

ویلی وو در ادامه افزود. در کوتاه‌ مدت «معمولا این نوع اصلاح‌های نزولی را نمی‌توان بدون افزایش قیمت تصور نمود». علاوه بر آن، شکسته شدن روند و سقوط تا ۲۰٬۰۰۰ دلار هم به نظر امکان‌ پذیر نیست. چنین ریزشی تکرار سقوط ۱۲ ماهه در سال ۲۰۱۸، آن هم در مدت کوتاه ۳ ماه خواهد بود.

بیت کوین قیمتش از آن زمان که به بالاترین سطح تاریخی خود، یعنی ۶۹٬۰۰۰ دلار در نوامبر (آبان) رسید. نزدیک به ۴۴ درصد روند نزولی داشته است. ویلی وو معاملات پیش‌رو سرمایه‌گذاران بزرگ را دلیل اصلی این کاهش مستمر و عملکرد ثابت قیمت در سه ماه گذشته ذکر نموده است.

هجوم رو به‌ افزایش معامله گران تازه کار

ویلی وو در ادامه به این موضوع اشاره نمود که هجوم رو به‌ افزایش معامله گران تازه کار و خروج سرمایه‌گذاران از بازارهای آتی بیت کوین در چند سال گذشته، به طور قابل توجهی ساختار بازار جهانی بیت کوین را دستخوش تغییر کرده است. در ساختار جدید، قیمت به صورت مستقیم با «ریسک پذیری و ریسک گریزی معامله گران بزرگ که بازار ارزهای دیجیتال را با بازار بورس مقایسه می‌کنند»، همخوانی دارد.

تحلیل گر سرشناس ویلی وو می‌گوید:

اگر در سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ به صورت درون زنجیره‌ای کارهایی که سرمایه‌گذاران انجام داده اند را مشاهده نمایید. متوجه می‌شدید آنها در حال انباشت بیت کوین هستند اما این کار تأثیر چندانی روی قیمت نمی‌گذارد. زیرا قیمت را معامله‌گران بازارهای آتی صرافی‌ها تعیین می‌نمودند.

دلایل کلیدی برای صعودی ماندن روند بیت کوین

او همچنین از دلایل کلیدی برای صعودی ماندن روند بیت کوین گفته است. ویلی وو در ادامه عنوان کرد که عواملی مانند تعداد زیاد هولدرهای بلندمدت که بیش از ۵ ماه است دارایی خود را نفروخته‌اند، معامله گرانی که فروش بیت کوین در نزدیکی سطح ۴۰٬۰۰۰ دلار را متوقف کرده‌اند و نرخ ثابت انباشت، از اصلی ترین دلایل برای ادامه دار بودن روند صعودی است.

این تحلیل گر سرشناس افزود:

بیشتر بیت کوین‌های در حال گردش، بیش از پنج ماه است که دست نخورده هستند. افرادی که این کار را انجام داده اند پنج ماه است بیت کوین خود را نگه‌ داشته اند و قصد ندارند آن را با ضرر بفروش برسانند. این افراد زمانی فروشنده خواهند بود که سود در انتظار آنها باشد. هر زمانی که بیت کوین از بالاترین قیمت تاریخی خود عبور کند و یک روند واقعاً قوی شروع شود، شاهد این اتفاق خواهیم بود.

او گفته اگر تازه کارها یا هولدرهای جدید بیت کوین در اکثریت باشند، یک نشانه رو به سقوط برای بازار است.

ویلی وو در سخنان پایانی خود گفت:

روند نزولی سال ۲۰۱۸ در اوج دورانی بود که افراد تازه کار بیت کوین خریده بودند و این چرخه باز هم تکرار خواهد شد. این هولدرها یا دارایی خود را می‌فروشند، یا سرسختانه نگه‌ می‌دارند. اما آن دسته از افرادی که تصمیم به نگهداری از بیت کوین‌های خود گرفته‌اند نیز در روند صعودی بعدی که قیمت بالاتر رفت، دارایی خود را خواهند فروخت.

منبع:”cointelegraph