۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با وجود این‌که قیمت بیت کوین در روزهای پیشین به زیر محدوده ۳۹ هزار دلار رسید، نهنگ‌های این ارز دیجیتال توانستند آن را به بالای ۴۰ هزار دلار بازگردانند. تحلیلگرها می‌گویند ناحیه حمایتی بین ۳۷ هزار تا ۴۰ هزار دلار محدوده‌ای است که سرمایه گذارها همیشه در آن اقدام به خرید واحدهای بیشتر می‌کنند.

وقتی قیمت بیت کوین در طول چند روز بالای مرز ۴۰ هزار دلار تثبیت شد و بعد به کف ماهانه ۳۹ هزار دلار رسید، تعداد زیادی از فعالان بازار تصور می‌کردند که قیمت عظیم‌ترین ارز دیجیتال دنیا بیشتر از این کاهش خواهد یافت. با این حال، زمانی که فروشنده‌ها تلاش کردند قیمت بیت کوین را کمتر کنند و آن را وارد کانال ۳۷ هزار تا ۴۰ هزار دلار کنند، بعضی از معامله گرها به این نتیجه رسیدند که این محدوده فرصتی خیلی خوب برای انباشت این ارز دیجیتال است.

مینکی وو (Minkyu Woo)، تحلیلگر تکنیکال وب سایت کریپتوکوانت (CryptoQuant)، ادعا کرده است که به تازگی با بیشتر شدن فشار فروش بیت کوین حجم معامله‌های آنی آن در صرافی‌ها به صورت قابل توجهی بالاتر رفته است. مطابق با گفته‌های او، نهنگ‌های بیت کوین ممکن است در روند این سقوط، حجم بسیاری بیت کوین خریداری کرده باشند؛ چرا که این روند خروجی تنها با ۱۰ برداشت عظیم از صرافی‌ها انجام شده است.

وو فکر می‌کند کانال قیمتی ۳۷ هزار تا ۴۰ هزار دلار از ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰) به عنوان یک منطقه انباشت مهّم برای بیت کوین عمل کرده است. به همین دلیل، او از سرمایه گذارها درخواست کرده است که بیت کوین‌های خود را هولد و یا اگر می‌توانند در این محدوده خرید کنند. معمولاً افزایش روند خروجی یک نشانه مثبت در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که موجودی صرافی‌های کمتر شده و ممکن است جریان نزولی جای خود را به یک جریان صعودی تازه دهد.

به نظر می‌آید که اکنون چنین رویدادی رخ داده‌؛ چون بیت کوین تمام ضررهایش را کاملاً جبران کرده است و حتی می‌خواهد مقاومت ۴۱ هزار دلاری را به چالش بکشد.

وو توضیح داد که بیت کوین از 3 ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ (مهر تا آذر ۹۹) زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA ۲۰۰) خود معامله می‌شود. مطابق با گفته‌های او تا زمانی که این شرایط حفظ شود، سرمایه گذارها نهادی به انباشت عظیم‌ترین ارز دیجیتال دنیا ادامه خواهند داد. همان گونه که در نمودار زیر مشاهده می‌شود، با سقوط قیمت بیت کوین (خط سیاه رنگ)، علاقه سرمایه گذاران نهادی به خرید (خط زرد رنگ) بیشتر شده است.

مقایسه قیمت بیت کوین و علاقه سرمایه‌گذاران نهادی به خرید.

احساس‌های نزولی موجود در بازار بیت کوین، در طی چند روز تمام بازار ارزهای دیجیتال را فرا گرفت؛ به صورتی که اتریوم به زیر محدوده ۳ هزار دلار سقوط کرد و بیشتر آلت کوین‌ها هم قسمتی از ارزش خود را از دست دادند.

با این حال، به نظر می‌آید شرایط امروز بازار ارزهای دیجیتال با روزهای پیش فرق داشته باشد؛ به دلیل آنکه تقریباً تمامی ارزهای دیجیتال روند بهبود خود را شروع کرده‌اند. به عنوان مثال زمان نگارش این مطلب اتریوم توانسته‌ است تا محدوده ۳ هزار دلاری را پس گیرد. بایننس کوین نیز در بالای محدوده ۴۰۰ دلاری درحال معامله است.

منبع:”cryptopotato