۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ایلان ماسک از زمانی که در اواخر اکتبر شبکه اجتماعی توییتر را خرید، زلزله‌ای در این پلتفرم ایجاد کرده است. آخرین حرکت او منجر به مهاجرت کارمندان و تعطیلی برخی دفاتر شده است. کارمندان توییتر تنها کسانی نیستند که این پلتفرم را ترک می‌کنند، بلکه کاربران نیز در حال مهاجرت به سمت یک برنامه جایگزین غیرمتمرکز هستند.

استعفای کارکنان توییتر

در اوایل این هفته، ماسک یک اولتیماتوم ایمیلی به کارکنان توییتر صادر کرد و از آن‌ها خواست متعهد شوند که یا ساعت‌های طولانی با شدت بالا کار کنند و یا میزهای خود را تا پنجشنبه ۱۷ نوامبر تحویل دهند.

بر اساس گزارش‌ها، تعداد زیادی از کارمندان گزینه دوم را انتخاب کرده‌اند و در نتیجه شرکت مجبور است به طور موقت بعضی از دفاتر خود را تعطیل ‌کنند.

توییتر همچنین اعلام کرد که به طور موقت تمام دسترسی به تیک‌های آبی را به دلیل مشکلات پیش آمده تا دوشنبه، ۲۱ نوامبر به حالت تعلیق در می‌آورد و از کارکنان خواسته است که از بحث درباره اطلاعات محرمانه شرکت در رسانه‌های اجتماعی، مطبوعات یا جاهای دیگر خودداری کنند.

طبق گزارشی در خبرگزاری رویترز در ۱۸ نوامبر، بر اساس یک نظرسنجی از ۱۸۰نفر از کارکنان، ۴۲ درصد پاسخ “گزینه خروج، من آزاد هستم” را انتخاب کردند. در یک نظرسنجی جداگانه، نیمی از پاسخ دهندگان تخمین زدند که ۵۰ درصد از کارکنان این شرکت را ترک خواهند کرد.

کارمندان تنها کسانی نیستند که در حال ترک توییتر میباشند. کاربران نیز اخیرا به دنبال جایگزین‌هایی برای این برنامه می‌باشند. یکی از مواردی که اخیراً آشکار شده برنامه Mastodon است که شاهد افزایش ثبت نام‌های جدیدی بوده است.

این شبکه اجتماعی غیرمتمرکز، اتحادیه‌ای از سرورهای متصل به هم مستقل است که بر روی نرم افزار منبع باز (Open-source) اجرا می‌شوند.

Mastodon در ۱۲ نوامبر، ادعا کرد که از زمان بسته شدن قرارداد توییتر، بیش از یک میلیون عضو جدید اضافه کرده است. در ۳ نوامبر، MIT گزارش داد که توییتر از زمان خریده‌ شدن توسط ماسک، همین تعداد کاربر را از دست داده است.

جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر نیز در ماه اکتبر از شبکه رسانه اجتماعی غیرمتمرکز خود به نام Bluesky Social رونمایی کرد که هدف آن کنترل داده‌های کاربران است. همچنین دارای حساب‌های کاربری قابل حمل و دسترسی به “بازار آزاد الگوریتم‌ها” است.

دورسی امیدوار است پلتفرم مبتنی بر بیت کوین او، کاربران را از رسانه های اجتماعی متمرکز و کلاهبردار و پر از هرزنامه دور کند. دورسی قبلاً از پذیرش سمت مدیرعاملی در توییتر خودداری کرده است و ماسک این هفته بیان داشت که می‌خواهد اداره آن را به شخص دیگری واگذار کند.

در همین حال، ایلان ماسک از اداره یک شبکه اجتماعی پس از انتشار خبر خروج کارمندان آن ابراز تاسف کرد.

ماسک در توئیتی جداگانه در پاسخ به سوالات دیو پورتنوی، بنیانگذار وبلاگ فرهنگی Barstool Sports، بیان داشت که خیلی نگران این موضوع  نیست زیرا بهترین مردم، قصد ماندن در این پلتفرم را دارند.

 

منبع: Cointelegraph