۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

۱۲ سال پیش در چنین روزی بود که هال فینی (Hal Finney) اولین تراکنش بیت کوین را دریافت کرد. در این تراکنش، ساتوشی ناکاموتو برای آزمایش کارکرد درست تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین ۱۰ بیت کوین را برای فینی فرستاد.

امروز دوازدهمین سالگرد ارسال اولین تراکنش بیت کوین از فردی به فردی دیگر است. در این روز، ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین، ۱۰ بیت کوین به هال فینی، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین، ارسال کرد.

این تاریخ به این دلیل اهمیت زیادی دارد که به همگان نشان داد بیت کوین، به‌عنوان یک شبکه پولی، در دنیای واقعی و در شرایط عملیاتی هم کار می‌کند. پس از این تراکنش بود که بیت کوین با ‌عنوان بستری برای رشدهای آتی در حوزه شبکه‌های پولی غیرمتمرکز شناخته شد.

هال فینی در سال ۲۰۱۴ به بیماری ALS مبتلا شد. پیش‌تر از ابتلای او به این بیماری، فینی کارهای بزرگ زیادی را برای پیشرفت حوزه رمزنگاری انجام داده بود. او بعد از ساتوشی ناکاموتو، دومین فردی بود که شبکه بیت کوین را بر روی رایانه خود اجرا کرد. برخی شایعات او را ساتوشی ناکاموتو می‌دانند، ولی خانواده وی این ادعا را رد می‌کنند.

هال فینی در پستی در انجمن بیت کوین تاک (Bitcointalk) در سال ۲۰۰۹ اینگونه نوشته است:

بلاک هفتاد و خرده‌ای را استخراج کردم و پس از آن مقصد اولین تراکنش بیت کوین بودم. ساتوشی ۱۰ بیت کوین به‌عنوان آزمایش برایم فرستاد.

در آن زمان ۱۰ واحد بیت کوین هیچ ارزشی نداشت، ولی حالا و با افزایش قیمت بیت کوین ارزش آنها حدود ۳۵۳,۰۰۰ دلار است.

نکته جالب توجه اینجاست که بدانید هال فینی یکی از اولین افرادی است که قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود. وی در یکی از ایمیل‌های خود در سال ۲۰۰۹ به ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین را با ثروت‌های موجود در جهان (حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ تریلیون دلار) مقایسه کرده بود. مطابق با پیش‌بینی او و با توجه به محدودیت ۲۱ میلیون واحدی بیت کوین، قیمت هر واحد بیت کوین به ۱۰ میلیون دلار هم خواهد رسید.

گفته می‌شود که او اولین فردی است که در مورد بیت کوین توییتی را منتشر کرده است. او سال ۲۰۰۹ در توییتی نوشته بود:

در حال اجرای بیت کوین.

از آن زمان تا به حال ۱۲ سال گذشته است و بیت کوین قدرتمندتر از هر زمان دیگری در حال فعالیت به‌عنوان یک شبکه پولی غیرمتمرکز است.