5/5 - (1 امتیاز)

منبعی آگاه در گفتگوی اختصاصی خود درباره پرونده کینگ مانی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اعلام این خبر؛ اضافه کرد:

قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست از طرف شعبه دوم بازپرسی دادسرای جرائم رایانه‌ای درخصوص متهمان پرونده رمزارز “کینگ مانی” با عنوان اتهامی اخلال در نظام اقتصادی کشور به میزان ۱۰۷ میلیون یورو صادر شده است.

وی بیان کرد:

با صدور کیفرخواست، پرونده در انتظار تعیین وقت رسیدگی دادگاه است.

این منبع آگاه در ادامه افزود:

پرونده رمز‌ارز کینگ مانی بزرگترین پرونده کلاهبرداری در حوزه ارز دیجیتال است که در زمره کلاهبرداری سازمان‌یافته توسط یک شرکت بازاریابی شبکه‌ای شناخته شده در سطح کشور صورت گرفته است.

این منبع آگاه همین‌طور بیان کرد:

گردانندگان رمزارز کینگ مانی با ایجاد نوسانات قیمتی به صورت ساختگی و غیرواقعی، اشتیاق و رغبت مضاعفی را در اعضای شرکت بازاریابی برای سرمایه‌گذاری ایجاد کردند تا آنجایی که قیمت هر واحد کینگ‌مانی در چند ماه به صورت غیرواقعی و تنها در شبکه از ۴ یورو به چندین هزار یورو افزایش یافته بود.

شایان ذکر است که هفتم مهر سال گذشته وزارت اطلاعات طی در طی اطلاعیه‌ای از بازداشت اعضای یکی از بزرگترین شبکه‌های سازمان‌یافته کلاهبرداری در سطح کشور که با فریب افکار عمومی و تشویق افراد به خرید و سرمایه‌گذاری در رمز ارز جعلی «کینگ‌مانی»، مبالغ هنگفتی را کسب کرده بودند؛ خبر داد. چند ماه پس از آن، یعنی هجدهم اسفند خبرها از بازداشت نایب رئیس فدراسیون فوتبال توسط وزارت اطلاعات در خصوص پرونده کلاهبرداری رمز ارز کینگ مانی حکایت داشت. اینگونه گفته می شود که این پرونده هزاران شاکی و مالباخته دارد.

منبع:”iribnews