۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

معامله‌گران و بازارگردانها(نهنگ ها) موفق شدند قیمت بیت کوین را به خوبی بالاتر از سطوح ۲۰۶۰۰ و ۲۰۵۰۰ دلار نگه دارند. طبق بررسی تحلیلگران پرایس اکشن می‌توان نتیجه گرفت که بیتکوین برای حرکت به بالای منطقه مقاومت ۲۱ هزار دلاری و نزدیک شدن به بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته سرعت گرفته است.

اصلاح قیمت بیتکوین

قیمت حتی از سطح ۲۱۲۰۰ دلار نیز بالاتر رفته است. قبل از اینکه خریداران کنترل خود بر بازار را از دست بدهند، قیمت به ۲۱۴۶۹ دلار نزدیک شد. اخیراً یک اصلاح نزولی در زیر سطح ۲۱۲۰۰دلار رخ داده است. طی این اصلاح قیمت به زیر سطح ۲۳.۶درصد فیبوناچی اصلاحی حرکت صعودی از ۲۰,۰۵۰ دلار به ۲۱,۴۶۹دلار رسیده است.

با این حال، خریداران یا به اصطلاح گاوها در نزدیکی منطقه ۲۰۹۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ساعته فعال بودند. قیمت بیتکوین اکنون بالای ۲۰۵۰۰دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ساعته قرار دارد.

در جهت صعودی، مقاومت نزدیک به سطح ۲۱۰۵۰ دلار است. همچنین اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۲۱۱۵۰ دلار است. یک خط روند نزولی نیز با مقاومت نزدیک به ۲۱۱۵۰ دلار در نمودار یک ساعته BTC/USD شکل گرفته است.

همانطور که در نمودار فوق نشان داده شده است؛ حرکت واضح بالاتر از مقاومت خط روند و ۲۱۲۰۰ دلار ممکن است قیمت را به ۲۱۵۰۰ دلار برساند. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۲۲۰۰۰ دلار است که با شکست آن ممکن است قیمت به سمت منطقه ۲۲۵۰۰ دلار حرکت کند.

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیلگر بازارهای مالی: بیت کوین به دنبال فاز جدیدی است!

سناریوی کاهش قیمت بیتکوین

اگر بیتکوین نتواند از محدوده مقاومت ۲۱۱۵۰ دلاری عبور کند، ممکن است روند نزولی خود را از سر بگیرد. حمایت نزدیک در جهت نزولی نزدیک به منطقه ۲۰۸۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است.

حمایت اصلی بعدی نزدیک به منطقه ۲۰۶۰۰ دلار قرار دارد. حرکت واضح به زیر سطح حمایت ۲۰۶۰۰ دلاری ممکن است منجر به سقوط بیشتر قیمت شود. در این صورت قیمت می‌تواند تا سطح ۲۰۲۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورها:

MACD یک ساعته: MACD اکنون در منطقه نزولی در حال افزایش است.

RSI (شاخص قدرت نسبی) یک ساعته: RSI برای BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰است.

سطوح پشتیبانی اصلی: ۲۰۶۰۰ دلار و به دنبال آن ۲۰۲۰۰ دلار.

سطوح مقاومت اصلی: ۲۱۱۵۰ دلار، ۲۱۴۰۰دلار و ۲۲۰۰۰دلار.

منبع: newsbtc