۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به نام گری‌اسکیل (Grayscale)، روز گذشته اعلام کرد که در نظر دارد صندوقی ویژه سرمایه‌گذاری در سولانا راه‌اندازی کند. با توجه به استقبال قابل قبولی که در ماه‌های اخیر از شبکه سولانا شده است، برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که قیمت این ارز دیجیتال توان این را دارد که به ۳۰۰ دلار برسد.

اعلام حمایت گری‌اسکیل از سولانا

در روز گذشته سولانا توانست روند صعودی روزهای اخیر خود را حفظ کند و دلیل آن هم این بود که گری‌اسکیل بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، عنوان کرد که این ارز دیجیتال را به فهرست محصولات سرمایه‌گذاری خود اضافه خواهد نمود.

روز گذشته در توییتی گری اسکیل بیان کرد:

این کلاس دارایی دیجیتال (سولانا) در حال رشد است و ما نیز در کنار آن مشغول اضافه کردن گزینه‌های پیشنهادی خود هستیم.

قیمت سولانا در روز گذشته با جهشی ۶.۵ درصدی به ۲۱۸.۵۵ دلار رسید. این نوع صعود، بخشی از روند بازیابی قیمت سولانا است که از تاریخ ۲۸ نوامبر (۷ آذر) شروع شده است. همان طور که در تصویر زیر مشخص است، قیمت بعد از برخورد با حمایت خط روند صعودی چندماهه درون نمودار در نزدیکی ۱۹۰ دلار، ۲۰ درصد بازیابی شده است.

نمودار قیمت سولانا (نمای ۱ روزه بازار سولانا/ تتر)

آخرین تلاش خریداران در حمایت از این ارز، باعث این شد که قیمت سولانا بتواند از سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی در نزدیکی ۲۰۴ دلار عبور کند. با توجه به تصویر بالا سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۲۳.۲۲ دلار تا اوج ۲۶۰.۶۹ دلاری تنظیم شده است. در نتیجه به‌ نظر می‌آید که سطح ۲۶۰ دلار آخرین مانع بین سولانا و اوج تاریخی جدید باشد.

ارزیابی تحلیلگران بازار

یک تحلیل‌گر بازار ارز دیجیتال به نام فوموکاپدائو (fomocapdao)، گفته است:

به‌نظر می‌رسد که [بازار] سولانا دچار فرسودگی شده است، اما همچنان می‌تواند به ۳۰۰ دلار در این دوره برسد. هرچند که این روند به کل اکوسیستم سولانا بستگی دارد.

گری‌اسکیل در تصمیمی که گرفته قصد دارد سولانا را به مجموعه محصولات سرمایه‌گذاری خود اضافه کند. در همین راستا، این شرکت قول داده که سولانا را به سرمایه‌گذاران ثروتمند خود و دیگر مؤسسات معرفی کند.

در وهله اول، رشد باورنکردنی سو‌لانا که به‌عنوان یک پروژه بلاک چین در سال ۲۰۲۱، باعث این اتفاق شده است. همچنین امسال این پروتکل لایه اول به‌عنوان یکی از سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین دفتر کل‌های عمومی موجود نام خود را مطرح کرد و همین امر سبب شد که سولانا به‌عنوان یک رقیب اصلی پلتفرم میزبان قراردادهای هوشمند، یعنی اتریوم مطرح شود.

عملکرد سولانا

سولانا با ۱.۲ میلیون کاربر فعال که در شبکه خود دارد، توانسته است بیش از ۵۰۰ پروژه را به حوزه‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، نسل سوم وب (WEB3)، توکن‌های غیرمثلی (NFT) و سایر بخش‌ها جذب کند. در میان این پروژه‌ها نام سروم (Serum)، اولین صرافی غیرمتمرکز معاملات مشتقه هم دیده شده است که آلامیدا ریسرچ (Alamada Research) و صرافی اف‌تی‌ایکس (FTX) از آن به طور‌قطع حمایت می‌کنند.

در نتیجه، قیمت توکن سولانا که برای پرداخت کارمزد و سهام‌گذاری در اکوسیستم سولانا از آن استفاده می‌شود، نسبت به سالی که گذشت بیش از ۱۰,۷۰۰ درصد افزایش را تجربه کرده است. این رشد باعث شد که ارزش بازار سولانا در ماه نوامبر (آذر) به اوج ۷۷.۹۳ میلیارد دلاری برسد.

نمودار ارزش بازار سولانا

ارزش بازار سولانا

هم اکنون ارزش کل بازار ارز‌سولانا بیش از ۷۰ میلیارد دلار بوده است و از این جهت چهارمین ارز باارزش در‌بازار است. مدیرعامل گری‌اسکیل به نام مایکل سوننشین (Michael Sonnenshein) عنوان کرد، معامله‌گران در حالت کنونی اشتیاق زیادی برای سرمایه‌گذار در سولانا دارند.

او این گفته‌ها را بعد از انتشار گزارش کوین شیرز (Coinshares) عنوان کرد. کوین شیرز شرکتی در زمینه مدیریت دارایی است که در لندن فعالیت دارد. بر اساس این گزارش، ارزش سرمایه ورودی به محصولات قابل‌معامله در صرافی‌‌های برپایه سولانا، بیش از ۲۵۰ میلیون دلار است. کوین شیرز در گزارش روز ۲۹ نوامبر (۸ آذر) خود تأکید کرده که فقط در این ماه، محصولات قابل‌معامله در صرافی‌‌های مبتنی بر سولانا حدود ۴۲.۲ میلیون دلار سرمایه جدید جذب کردند.

برخلاف اینکه بسیاری فکر می‌کنند سولانا در ادامه به ۳۰۰ دلار خواهد رسید، ارزش سولانا ممکن است تحت‌تأثیر چند مشکل کلی کاهش یابد. ارزش‌گذاری بیش از اندازه در نماهای طولانی‌ مدت‌ بازار و احتمال قطع‌شدن شبکه از جمله این موارد هستند.

منبع: “cointelegraph