۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

یکی از شرکت‌های  تابع هولدینگ «SBI» که از بزرگترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی در ژاپن است، به‌صورتی رسمی اعلام کرد که کاربران می‌توانند با پرداخت سودی ناچیز، XRP را وام بگیرند.

صرافی «SBI VC Trade» از شرکت‌های زیرمجموعه هولدینگ ژاپنی SBI، در روز پنجشنبه اعلام کرد که کاربرانش از این به بعد می‌توانند با سررسید‌های ۸۴ روزه، اقدام به دریافت وام به‌صورت XRP کنند.

حداقل مبلغ وام ۱,۰۰۰ واحد XRP (حدود ۴۱۵ دلار در لحظه نگارش مقاله) و حداکثر ۱۰۰,۰۰۰ واحد (۴۱,۵۰۰ دلار) است. سود این وام که باعنوان «کارمزد استفاده» پرداخت می‌شود، ۰.۱ درصد با احتساب مالیات است که مبلغ ناچیزی به شمار می‌آید.

سرویس وام‌دهی مبتنی بر ارز دیجیتال این صرافی درتاریخ  نوامبر ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد. در ابتدا کاربران این صرافی قادر بودند تنها وام بیت کوینی با سود ۱ درصد را دریافت کنند.

قسمت صرافی SBI در سال ۲۰۱۸ آغاز به کار کرده و در ابتدا بر معاملات XRP متمرکز بود. هولدینگ SBI مدت‌های زیادی است که با ریپل همکاری می‌کند.

لازم به ذکر است که قیمت ریپل پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در اواخر ماه دسامبر گذشته، سقوط کرد. این کمیسیون مدعی است شرکت ریپل با فروش این ارز دیجیتال قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را زیر پا گذاشته است.

شماری از صرافی‌های آمریکایی من‌جمله کوین بیس (Coinbase) و بایننس آمریکا، از همان تازیخ XRP را از فهرست ارزهای پشتیبانی‌شده خود خارج کردند. این امر در حالی است که SBI گفته است که این توکن در ژاپن اوراق بهادار به شمار نمی‌آید.

منبع: “coindesk