۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (2 امتیاز)

بیت کوین که در روز دوشنبه حدود بازه ۲۰٬۸۰۰ دلاری در حال معامله بود، بخشی از جهش هفت روز اخیر خودش را با یک ریزش جزئی از دست داد. پادشاه ارز دیجیتال بازار همچنان حمایت ۲۰٬۰۰۰ دلاری خودش را حفظ کرده است ولی تحلیلگران به ادامه‌داربودن روند اصلاح صعودی رشد بیت کوین زیاد امیدوار نیستند.

عوامل ایجاد ترس

سیمون پیترز (Simon Peters)، تحلیلگر ارزهای دیجیتال در کارگزاری ای‌تورو (EToro)، گفته است که بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر از عوامل منفی زیادی مانند کاهش درآمد کسب و کارهای فعال این حوزه، رشد تورم و افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا تأثیر گرفته است؛ عوامل مهمی که بازار سهام و دیگر دارایی‌ها را نیز تحت‌شعاع قرار داده‌‌اند.

به صورت کامل مشخص است که بازار ارزهای دیجیتال همبستگی زیادی با شاخص‌های مربوط به بورس آمریکا، علی‌الخصوص شاخص‌های متشکل از سهام شرکت‌های فعال در حوزه فناوری دارد. کریگ ارلام (Craig Erlam)، تحلیلگر ارشد مجموعه اوآندا (Oanda) نیز اعلام کرد که ریزش قیمت بیت کوین در هفته‌های گذشته بازتاب دهنده احساس منفی سرمایه‌گذاران به تمامی دارایی‌های پرریسک است.

اکنون اینگونه به نظر می‌رسد که ترس سرمایه‌گذاران از وضعیت نابسامان پلتفرم وام‌دهی سلسیوس (Celsius) و همین‌طور شرکت سرمایه‌گذاری تری اروز کپیتال (Three Arrows Capital) مقداری کاهش یافته است. هاوارد گرینبرگ (Howard Greenberg)، رئیس مجموعه پراسپر تریدینگ آکادمی (Prosper Trading Academy)، به این امر اشاره کرد که شاخص «ترس و طمع» ارزهای دیجیتال نیز کمی از محدوده ترس شدید فاصله گرفته است.

او در این خصوص اظهار داشت:

میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای (SMA ۲۰۰) که اکنون در سطح ۲۲٬۶۵۰ دلاری قرار دارد، مقاومتی مهم است که باید قیمت مجدداً به بالای آن برسد و موقعیت خودش را حفظ کند تا بتوانیم شاهد جهش قیمت ارزهای دیجیتال به سطوح بالاتر باشیم.

BTCUSD_2022-06-28_11-15-36

اکثر ارزهای دیجیتال در روز گذشته نوسان کمی را تجربه کردند. اتریوم که اکنون با فاصله کمی از مقاومت ۱٬۲۰۰ دلاری درحال نوسان است، در طول ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ درصد از ارزش خود را از دست داد و پالیگان نیز که یکی از بزرگترین جهش‌های هفته گذشته را به نام خودش ثبت کرده است، در شبانه‌روزی که گذشت با ریزش ۷ درصدی روبرو شده است.

ترس در بازار سنتی

در بازار سنتی سهام هم، ترس از شکل‌گیری رکود بر خوش‌بینی سرمایه‌گذاران نسبت به جهش هفته گذشته سایه انداخته است. تحقیقات انجمن سرمایه‌گذاران مستقل آمریکا (AAII) نیز نشان دهنده این امر است که توزیع احساسات نزولی میان سرمایه‌گذاران با ۱۱.۴ واحد درصد افزایشی که داشت به محدوده ۵۸.۳ درصدی رسیده و توزیع احساسات صعودی بین آنها به پایین‌تر از 20 درصد سقوط کرده است.

شاخص‌های «S&P500» و نزدک (Nasdaq) به ترتیب در طول مدت ۲۴ ساعت گذشته ۰.۳ و ۰.۸ درصد سقوط کرده‌اند. براساس گزارش تازه بلومبرگ،‌ برخی از فلزات صنعتی مهم مانند مس و قلع نیز در آستانه ثبت بدترین عملکرد سه‌ماهه خود پس از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸ هستند. این امر می‌تواند نشانه‌ای از یک دوره رکود قریب‌الوقوع باشد.

بلیل حفیظ (Bilal Hafeez)، مدیرعامل مجموعه ماکرو هایو (Macro Hive)، در خبرنامه‌ای که به تازگش منتشر شده است اینگونه نوشت:

اکنون در یک بازار نزولی به سر می‌بریم و این بازار نزولی به احتمال زیاد ادامه‌دار خواهد بود.

منبع:”coindesk