۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

جو بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا تمامی فرایندهای قانون‌گذاری فدرال از جمله قانون پیشنهادی شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) را متوقف کرد. این قانون بود که ارائه‌دهندگان خدمات حوزه ارزهای دیجیتال را به اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه احراز هویت موظف می‌کرد.

یکی از اولین اقدامات جو بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا در روز اول کاری خود، متوقف کردن روند بررسی قانونی احراز هویت در کیف پول‌های غیرامانی ارزهای دیجیتالی بود. این قانون را استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا ارائه داده بود.

سرمنشأ این خبر نامه‌ای است که کاخ سفید برای رؤسای آژانس‌های فدرال مختلف ارسال کرده است. دستور توقف برخی فرایندهای قانونی شامل شبکه مبارزه با جرائم مالی (FinCEN) هم می‌شود. این فرمان به‌صورتی خاص به طرح پیشنهادی کیف پول‌های ارز دیجیتال اشاره‌ای نکرده است اما به مدت ۶۰ روز از تاریخ این نامه تمامی اقدامات قانونی در این زمینه را متوقف خواهد کرد.

فعالان صنعت ارزهای دیجیتال، از این اقدام حمایت کردند. جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) از شرکت کامپاند (Compound) در توییتی در این خصوص نوشته است:

ما سخت جنگیدیم و حق نفس کشیدن و راه‌اندازی مجدد را به دست آورده‌ایم. جنت یلن (Janet Yellen)، استیون منوچین نیست. من به این قضیه خوش‌بین هستم.

لازم به ذکر است که طرح پیشنهادی کیف پول‌های خودمیزبان در تاریخ ۱۸ دسامبر (۲۸ آذر) توسط FinCEN و زیر نظر استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا ارائه شده بود. این قانون اگر به تصویب می‌رسید، بانک‌ها و کسب‌وکارهای خدمات پولی را ملزم می‌کرد که گزارشی ارائه دهند، اسناد و سوابق را ثبت و هویت مشتریانی را که با کیف پول‌های ارز دیجیتال خصوصی تراکنش انجام می‌دهند را تأیید کنند.

بسیاری از افراد مشهور در صنعت ارزهای دیجیتال از جمله جک دورسی (Jack Dorsey) مدیرعامل شرکت خدمات مالی اسکوئر از این طرح پیشنهادی به شدت انتقاد کرده بودند. جک دورسی در این زمینه گفته بود که نام و آدرس طرف معامله نباید برای ارزهای دیجیتال الزام‌آور باشد، همان‌طور که امروزه برای پول نقد نیز چنین اطلاعاتی لازم نیست.

منتقدان این طرح همچنین اظهار داشتند که انجام این کار برای بسیاری از پروژه‌ها از لحاظ فنی غیرممکن است، زیرا قراردادهای هوشمند حاوی اطلاعاتی مانند نام و آدرس نیستند.

جو بایدن، جنت یلن را به‌عنوان وزیر خزانه‌داری منصوب کرده است. یلن چند روز پیش نسبت به ارزهای دیجیتال اظهارات انتقادی را مطرح کرده بود و بیان کرد که ارزهای دیجیتال «عمدتاً برای تأمین مالی غیرقانونی» مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما چرویسنکی در این باره می‌گوید جنت یلن آن‌قدرها هم بد نیست:

اولاً هر کسی بهتر از استیون منوچین است که مدت‌ها پیش تصمیم گرفته بود از هر چیز مرتبط با ارزهای دیجیتال متنفر باشد. دکتر یلن هر چند ممکن است که اکنون یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال نباشد ولی انتظار دارم که او در یادگیری و شنیدن دیدگاه‌ها رویکردی باز داشته باشد و در تصمیم‌گیری در خصوص مقررات جدید از نظام قانونی پیروی کند. این خوب است.

بایدن همچنین گری گنسلر (Gary Gensler) را به‌عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار انتخاب کرده است، اینطور که به نظر می‌رسد نسبت به رئیس پیشین، دیدگاه موافق‌تری نسبت به مأموریت تمرکززدایی داشته باشد.

منبع: “cointelegraph