۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بعد از افزایش شدید قیمت پولکادات، این ارز دیجیتال با تصاحب جایگاه ریپل، به‌عنوان رده چهارم بازار ارزهای دیجیتال رسید.

پولکادات یکی از ارزهای دیجیتال موفقی است که در بازار صعودی فعلی، توانسته است قیمت خود را نیز چند برابر کند. در حال حاضر هر واحد پولکادات در محدوده ۱۴.۷۳ دلاری در حال معامله است و توانست جایگاه ریپل در بازار را بگیرد.

ارزش بازار پولکادات با احتساب جهش ۵ درصدی‌ اخیرش در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۳ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که تا چند روز گذشته، این ارز دیجیتال در محدوده ۱۰ دلاری معامله می‌شد.

جهش فعلی قیمت، از محدوده‌ای کمتر از بازه ۱۱ دلاری شروع شد. در مدت کمی، این ارز دیجیتال توانست اوج تاریخی ۱۴.۸ دلاری را ثبت کند و سپس تا ۱۴.۴ اصلاح شد.

داده‌های پلتفرم پولکادات نشان دهنده این است که سکه‌های درگردش این شبکه بیش از ۱ میلیارد واحد است. داده‌های مساری نیز نشان می‌دهد که فاصله حقیقی ارزش بازار پولکادات و ریپل، در حدود ۳ میلیارد دلار است.

این امر در حالی است که داده‌های کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) متعلق به بایننس تنها سایتی است که اختلاف دارد، به دلیل اینکه گزارش کرده است که موجودی دات (DOT) ده درصد کمتر است. اضافه‌شدن پولکادات به پلتفرم کوین مارکت کپ هم با تأخیر انجام گرفته بود، زیرا شبکه پولکادات به‌عنوان رقیب اسمارت چین بایننس و اتریوم شناخته می‌شود.

شبکه پولکادات از پروتکل چند‌زنجیره‌ای (Multichain) بهره می‌برد و از چندین زنجیره موازی استفاده می‌کند که پاراچین (Parachain) نام دارند. از این فناوری در اتریوم به‌عنوان شاردینگ (Sharding) یاد می‌شود. چارچوب بلاک چینی پولکادات نیز سابستریت (Substrate) نام دارد. سازگاری پولکادات به‌گونه‌ای است که می‌شود آن را به شبکه‌های بلاک چینی دیگر نیز متصل کرد. همینطور این بلاک چین قابلیت پردازش هزاران تراکنش بر ثانیه را نیز دارد. به‌گفته بسیاری پولکادات قاتل اتریوم است.

بسیاری از کارشناسان، عرضه شبکه آزمایشی پاراچین روکوکو (Rococo) را دلیل اصلی جهش اخیر می‌دانند. بسیاری در جامعه پولکادات اعتقاد دارند که از این پس شرکای بیشتری به‌سمت این ارز دیجیتال کشیده می‌شوند.

مشکلات حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در اتریوم و چالش‌های مقیاس‌پذیری در این شبکه از دیگر عوامل اصلی رشد قیمت پولکادات عنوان شده است. صد البته نباید عوامل تکنیکال را نیز در این افزایش قیمت نادیده گرفت.

منبع: “cointelegraph