۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

دن شولمن (Dan Schulman)، مدیرعامل پی پال، در مصاحبه روز پنجشنبه خود گفت که از نظر او این شرکت نقش چشمگیری در کاربرد ارزهای دیجیتال ملی (CBDC) دارد. او در کنفرانس سرمایه‌گذاران اظهار کرده بود که شرکت پی پال آماده می‌شود تا به «کیف دیجیتال ارزهای ملی جهان» تبدیل شود.

قسمتی از نقشهٔ راه محصول پی پال برای ارزهای دیجیتال که به‌تازگی رونمایی شده، تبدیل‌شدن به پلتفرم ارزهای دیجیتال ملی است. شولمن بیان کرد که کیف پول‌های دیجیتال در حال تبدیل‌شدن به روشی مناسب برای بانک‌های مرکزی هستند تا از آن طریق بتوانند توکن‌ها را مابین مصرف‌کنندگان توزیع کنند.

او اضافه کرد:

پی پال مکملی بی‌نقص برای بانک‌های مرکزی و دولت برای توزیع ارزهای دیجیتال ملی به روشی مدرن است؛ به‌صورتی که تعداد بیشتری از افراد بتوانند به اقتصاد دیجیتال دسترسی پیدا کنند. ما بر این باور هستیم این حوزه محور تمرکز کسب‌وکار جدیدی است که ایجاد کرده‌ایم.

بسیاری از بانک‌های مرکزی هنوز راه درتزی را تا انتشار ارز دیجیتال ملی خود در پیش دارند. کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا، اظهار نظر کرده بود که اجرای یورو دیجیتال سال‌ها طول می‌کشد. فدرال رزرو نیز هنوز در مرحلهٔ پژوهش درباره دلار دیجیتال است. با این حال، شولمن اینگونه بیان کرد که پی پال به‌دنبال به کار گرفتن دارایی‌های [دیجیتال] موجود است.

پی پال پیشتر در ماه جاری میلادی در کنفرانس گزارش درآمد سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۰، از نقشهٔ راه محصول خود رونمایی کرده است. در این کنفرانس، شولمن نظام مالی کنونی را «قدیمی» توصیف کرد و بیان کرد که این موضوع باعث شده تا پی پال واحدی جدید با تمرکز بر بلاک چین و اقتصاد دیجیتال ایجاد کند. او در کنفرانس روز پنجشنبه سرمایه‌گذاران هم بر همان نظرات قبلی خود تأکید داشت.

شولمن گفت:

همچنان که به سمت یک فناوری مدرن حرکت می‌کنیم که می‌تواند فناوری دفترکل توزیع‌شده یا فناوری دیگری باشد، شاهد تغییر در نحوه گسترش شکل‌های دیجیتالی ارزش در جهان خواهیم بود.

پی پال نیز در حال برنامه‌ریزی برای نگاه موشکافانه‌تری به این شکل‌های دیجیتالی ارزش است. اظهارات شولمن حاکی از اهداف گسترده‌تری نسبت به توزیع ارزهای دیجیتال ملی به نظر می‌رسید. «گام اول» در نقشه راه محصول، استفاده‌کردن از ارزهای دیجیتال در پی پال به‌عنوان یک ابزار تأمین مالی است، ولی شولمن اظهار کرد که پی پال درصدد دیجیتالی‌کردن دارایی‌های دیگر از طریق کاربرد قراردادهای هوشمند و توکن‌سازی است.

وی اظهار کرد:

اگر به برخی از کاربردها در بلاک چین فکر کنید، از دیجیتالی کردن دارایی‌هایی صحبت می‌کنید که می‌تواند به بخش‌های کوچکتری تقسیم‌بندی شود. این دقیقاً همان چیزی است که ما به‌دنبال آن هستیم و در نقشه راه‌مان نیز گنجانده‌ایم.

بنابر گفته های شولمن، بخشی از فرایند ایجاد کاربردپذیری یک سیستم مالی این است که درباره آینده بلندمدت آن و اینکه این سیستم چگونه می‌تواند باشد، فکر کنیم.

او اضافه کرد:

این فرصتی است که هر چند دهه یک بار رخ می‌دهد، [فرصتی که] در آن ریل‌های بنیادی دوباره طراحی شوند و ما فرصت داریم که بار دیگر به آن شکل دهیم.

منبع: “theblockcrypto