۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

آرون بیر اشمیت، بنیانگذار کریپتو یونیکورنز معتقد است که  بازی‌های P2E باید بر روی سرگرم تر بودن تمرکز کنند. همین‌طور او بیان می‌کند که توجه بیشتری به اقتصاد و کسب درآمد پایدار نیاز است. بلوغ طولانی بازی‌های P2E هنوز تمام نشده است.

بازی‌های P2E برای پیشرفت به چه عواملی نیاز دارند؟

از آنجا که هیاهوی پلتفرم‌ بازی‌های P2E (بازی برای کسب درآمد) در اوایل سال 2022 روبه‌کاهش گذاشت، کاربران Web3 تأکید کردند که بازی‌ها باید برروی «سرگرم‌تر» بودن تمرکز کنند. به این صورت کمتر مالی محور خواهند شد. در آخرین اپیزود NFT Steez، آلیسا اکسپوزیتو و ری سالموند با آرون بیراشمیت، مدیر عامل بازی‌های لاگونا و بنیان‌گذار Crypto Unicorns درباره پایداری بازی‌های بر بستر بلاک چین و بلوغ طولانی بازی‌های P2E با یکدیگر صحبت کردند.

از نظر بیر اشمیت این دسته از بازی‌ها هنوز در مرحله آزمایش و بلوغ هستند. بیر اشمیت در این خصوص می‌گوید:

«هیچ چیز در ساخت بازی‌ها تغییر نکرده است. ولی با فناوری بلاک چین، بومی‌های رمز ارز و گیمرها اکنون می‌توانند بازی کرده و مالکیت داشته باشند. همین‌طور به‌طور بالقوه از این مدل‌ بازی‌ها درآمد کسب کنند.»

پارادایم و تغییر احساسات در بازی‌های P2E

بیراشمیت اظهار داشت که «مسیری به سوی پایداری را از طریق ترکیبی از شبیه‌سازی کشاورزی اقتصادی ترسیم می‌کند.» این کار همراه با “تمرکز برروی حلقه‌های بازی مبتنی بر مهارت» خواهد بود. البته این کار در زمان واقعی برای جذب کاربران بیشتر پیش می‌رود. بیر اشمیت بر روی این امر تاکید می‌کند که اکوسیستم حلقه‌های بازی باید برروی سرگرم‌تر بودن و جذابیت بیشتر توجه ویژه‌ای داشته باشد.

بیر اشمیت در ادامه گفت: Web3 نه تنها منشأ و مالکیت بازیکنان را امکان‌پذیر می‌کند، بلکه باوجود مدل‌های حاکمیتی، بازیکنان و شرکت‌کنندگان اکنون این اختیار را دارند که «مالکیت مسیر بازی، اکوسیستم و IP (مالکیت معنوی) را در دست خود بگیرند.»

اقتصادهای درون بازی‌های بلاک چین درحال پیشرفت هستند

اقتصادهای درون بازی ثابت کرده‌اند که در اکثر بازی‌های حوزه بلاک چین هنوز تکامل نیافته‌اند. بیر اشمیت دراین خصوص توضیح داد که یکی از عواملی که به پایداری دراز مدت اقتصادهای درون بازی کمک می‌کند پویایی مابین بازیکنان منفعل و فعال است. بازیکنان منفعل کاربرانی هستند که برای پیشرفت خود در بازی برروی بازیکنان فعال سرمایه‌گذاری می‌کنند.

با این حال، وی تاکید کرده است که برای پایداری و پویایی، باید «حلقه‌های بازی مبتنی بر مهارت» و «غذاهای رمزی» اجرا شوند. به این دلیل که این امر بازیکن را به اقتصاد و اکوسیستم بازمی‌گرداند. همان‌طور که بیراشمیت بیان می‌کند، بیشتر بازی‌های حوزه بازی و کسب درآمد هنوز در حال انتقال خود از «مرحله رشد» به «مرحله بلوغ» هستند. ولی او قاطعانه بر این باور است که «آینده‌ی روشنی وجود دارد.»

منبع : “Cointelegraph