۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

پذیرش پرداخت‌های ارزی با بیت کوین (BTC) در بریتانیا در حال رشد روزافزون است. با پذیرش بیت کوین توسط آکسفورد سیتی به‌نظر می‌رسد که این باشگاه فوتبال تبدیل به اولین باشگاه فوتبال لیگ ملی خواهد شد که از شروع فصل آتی در تاریخ 6 آگوست، پرداخت‌های روز ‌مسابقه را با ارز دیجیتالی بیت کوین می‌پذیرد.

پذیرش ارز دیجیتال در فوتبال انگلستان

از این پس، طرفداران قادرند در استادیوم RAW Charging شهر آکسفورد، بلیط، غذا و نوشیدنی خود را با بیت کوین و از طریق شبکه لایتنینگ خریداری کنند. البته روش‌های پرداخت قدیمی مانند پول نقد و کارت نیز همچنان پذیرفته خواهند شد.

باشگاه فوتبال آکسفورد سیتی (OCFC) هم‌اکنون در لیگ ملی جنوب از سطح ششم فوتبال انگلیس، درحال بازی است. این باشگاه با CoinCorner که یک شرکت بیت کوین مستقر در جزیره من است، قراردادی چند ساله را امضا کرد. CoinCorner اسپانسر پشت پیراهن باشگاه آکسفورد خواهد بود. به همین دلیل یک نسخه محدود از کارت این باشگاه را نیز منتشر خواهد کرد.

آرم بیت کوین در پشت پیراهن باشگاه آکسفورد سیتی

باشگاه فوتبال آکسفورد سیتی، به‌عنوان بخشی از این مشارکت، لوگوی بیت کوین را در پشت پیراهن‌های روز مسابقه قرار می‌دهد. CoinCorner همین‌طور اسپانسر رسمی بازی افتتاحیه این تیم در 6 آگوست نیز خواهد بود.

نکته جالب اینجاست که در همان روز، باشگاه فوتبال رئال بدفورد تحت مالکیت پیتر مک کورمک طرفدار بیت کوین، بیت کوین را برای بلیط‌های روز مسابقه می پذیرد. شایان ذکر است که تیم بدفورد در لیگ محلی پایین‌تر، لیگ میدلندز جنوبی اسپارتان بازی می‌کند.

پذیرش بیت کوین توسط آکسفورد سیتی در لیگ انگلیس

دنی اسکات، مدیر عامل CoinCorner در مصاحبه اخیر خود توضیح داده که باشگاه فوتبال آکسفورد سیتی اولین پذیرنده پرداخت بیت کوین در لیگ ملی است. اسکات در ادامه اضافه کرد:

ما اعتقاد داریم که این حرکت روندی را در بخش‌های مختلف فوتبال ایجاد می‌کند. به دلیل اینکه ارز دیجیتال خود را به عنوان یک امر عادی جدید برای طرفداران ورزش و رویدادها در سراسر بریتانیا تثبیت خواهد کرد.

Carbon مدافع بیت کوین و بنیانگذار OxBit، نحوه انجام این معاملات را در مصاحبه اخیر خود توضیح داد. در دسامبر 2022، باشگاه فوتبال آکسفورد سیتی میزبان جشنواره جام زمستانی Bitcoin Ballers، در یک روز فوتبالی وبا محوریت بیت کوین بود.

OxBit از آن زمان تا کنون میزبان جلسات مختلفی در زمین‌های باشگاه بوده است. Carbon همچنان از پذیرش بیت کوین در سراسر شهر حمایت می‌کند. Carbon رابطه‌ای با مدیر تجاری جدید باشگاه فوتبال را مدیریت کرده و «بحث‌های غیررسمی متعددی را درباره مشارکت و کمک به جامعه از طریق رویدادها و آموزش‌ها» به اشتراک گذاشته است.

زمانی که این باشگاه فوتبال متوجه شد و توانست تاثیری که CoinCorner در مورد آموزش و پذیرش بیت کوین دارد را ببیند، تماسی سه جانبه ترتیب داده شده و همه چیز از آنجا جلو رفت.

جاستین مریت، مدیر فوتبال در آکسفورد سیتی در این باشگاه در این خصوص توضیح داد: «بیش از 3.3 میلیون نفر که در بریتانیا زندگی می‌کنند اکنون دارای بیت کوین هستند. این مقدار تنها در سال گذشته حدود یک میلیون نفر افزایش یافته است.

بر اساس گزارش FCA، نزدیک به 2.3 میلیون از شهروندان بریتانیایی مالک بیت کوین هستند. مریت در ادامه اضافه کرد:

برای مردم اجباری نیست که با فناوری جدید ما تعامل داشته باشند. ولی ما اعتقاد داریم با گذشت زمان، پرداخت از طریق بیت کوین به امری عادی در فوتبال انگلیس تبدیل خواهد شد.

در سراسر جزایر بریتانیا، پذیرش بیت کوین در سطح پایه در حال رشد است. در این راستا، ادینبورگ نیز مشتاقانه منتظر میزبانی کنفرانس بیت کوین در اکتبر سال جاری است.

منبع: “Cointelegraph