۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با کاهش قیمت بیت کوین و سپس  قیمت اتریوم، عملکرد قوی دیگر ارزهای دیجیتال نشان دهنده این است که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در حال روی آوردن به آلت کوین‌ها با سودای کسب سودهای احتمالی آنها هستند.

داده‌های تحقیقاتی نشان دهنده این است که بیت کوین و اتریوم به‌ترتیب اکنون در ۸۷ و ۷۸ درصد سقف‌های تاریخی خود معامله می‌شوند. این امر در حالی است که دیگر ارزهای دیجیتال کماکان فاصله زیادی با اوج‌های تاریخی خود دارند. به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که این توکن‌ها هنوز از پتانسیل بالایی برای دستیابی به سطوح قیمتی بالاتر برخوردارند.

ارزهای دیجیتال مطرح بازار
ارزهای دیجیتال مطرح بازار و فاصله آنها از اوج تاریخی

اندرو تو (Andrew Tu)، یکی از مدیران بلندپایه مؤسسه تحلیلی افیشنت فرانتیر (Efficient Frontier)، در باره همین موضوع می‌گوید:

ما هم پیش از اصلاح بازار در روز دوشنبه هفته جاری و هم پس از آن، شاهد رشد قیمت آلت کوین‌ها بودیم؛ اتفاقی که از سال ۲۰۱۷ به این طرف بی‌سابقه بوده است.

به‌گفته اندرو، ارزش بازار بیت کوین در روز ۸ ژانویه (۱۹ دی) اوج تاریخی تازه‌ای را به ثبت رسانید و پس از آن روندی نزولی را در پیش گرفت. بنابراین می‌توان این اتفاق را دلیلی بر این ادعا دانست که معامله‌گران دست به ذخیره سودهای خود از دادوستد بیت کوین زده‌اند و حال به دنبال ورود به بازار آلت کوین‌ها هستند.

جهش ارزهای دیجیتال دیگر پس از بیت کوین؛ فصل آلت کوین‌ها
ارزش بازار بیت کوین. منبع: کریپتو کوانت

همان‌گونه که پیش‌تر در اخبار خواندید، به‌دنبال روند صعودی اخیر قیمت بیت کوین، فراگیر شدن جوی از ترس عقب افتادن (FOMO) در بازار سبب شد تا عده کثیری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران خرده‌پا روانه بازار ارزهای دیجیتال شوند. بعضی از این افراد تازه‌کار با دیدن قیمت بسیار بالای بیت کوین و به‌دلیل ناآگاهی از امکان خریداری این ارز دیجیتال در واحدهای کوچک‌تر، به آلت کوین‌ها روی آوردند.

یکی از شواهد این ادعا را می‌توان رشد دورقمی اخیر قیمت ریپل (XRP) دانست. این افزایش نابهنگام، تنها کمی پس از سقوط یک‌باره بهای این ارز دیجیتال پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از بنیاد ریپل رخ داد. همان‌طور که می‌دانید، این کمیسیون ادعا کرده است که توکن‌ XRP یک اوراق بهادار ثبت‌ نشده است و از این رو، فروش آن خلاف قوانین موضوعه ایالات متحده بوده است.

اندرو تو در ادامه اظهاراتش اضافه کرده است که توکن‌های حوزه امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای نیز عملکرد خیره‌کننده‌ای از خود به نمایش گذاشته‌اند.

درمیان این توکن‌ها می‌توان به توکن سینتتیکس (SNX) اشاره کرد. این توکن متعلق به یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز برای عرضه و معامله توکن‌های ترکیبی است که قیمت آنها بر پایه قیمت دارایی‌های دیگر تعیین می‌شود. لازم به ذکر است بهای این توکن با برجای گذاشتن رکورد تازه‌ای در روز گذشته (سه‌شنبه) به محدوده ۱۶ دلاری رسید.

مطابق با داده‌های پلتفرم تحلیلی مساری (Messari)،‌ از دیگر توکن‌های حوزه دیفای که توانسته‌اند در طی هفته‌های اخیر، روند صعودی باثباتی را از خود به نمایش بگذارند میشود به میکر (MKR)، کامپاند (COMP)، آوی (AAVE) و یونی‌سواپ (UNI) اشاره کرد.

با تمام این تفاسیر، یک مؤسسه تحقیقاتی مستقر در نروژ به نام آرکین ریسرچ (Arcane Research) روز گذشته با انتشار گزارشی نسبت به ریسک سرمایه‌گذاری روی آلت کوین‌ها هشدار داده است.

در گزارش این مؤسسه این را می‌خوانیم:

می‌توان گفت که اثر روند صعودی بیت کوین در حال حاضر در آلت کوین‌ها نیز منعکس شده است؛ چرا که هفته گذشته شاهد رشد خیره‌کننده بهای آنها بودیم.

در بخش دیگری از این گزارش اینگونه آمده است:

این در حالی است که همزمان با روند نزولی بیت کوین در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری، آلت کوین‌ها با شدت بیشتری شاهد افت بهای خود بودند؛ اتفاقی که نشان دهنده این است که سرمایه‌گذاران آلت کوین‌ها باید پذیرای ریسک بیشتری به‌دلیل تغییرات شدید قیمتی آنها باشند.

منبع: “coindesk