۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در طی ۲۴ ساعتی که گذشت و تحت‌تأثیر اخباری منفی، رشد قیمت بیت کوین به صورت تقریبی متوقف شد. این در صورتی است که بعضی از آلت کوین‌ها در این مدت رشدی ۵ تا ۱۳ درصد داشته‌اند.

تقریباً بیت کوین در بازار دیروز، روز بدون نوسانی را سپری کرد، در حالی که آلت کوین‌هایی مانند اتریوم و سولانا در طی ۲۴ ساعت گذشته رشدی بیش از ۷ درصد داشته‌اند. لونا (LUNA)، ارز دیجیتال اصلی شبکه ترا (Terra)، در طی این مدت رشد ۱۳ درصد را تجربه کرد و سرمایه‌گذاران پیگیر برنامه‌های تشویقی جدید این پروتکل هستند.

بعد از آنکه رئیس بانک مرکزی آمریکا ، جروم پاول (Jerome Powell)، بیان کرد که ممکن است سیاست‌های پولی تسهیلی آمریکا سریع‌تر از آنچه که بیش از انتظار بود برداشته شود، معاملات و وضعیت آن در بازارهای مالی سراسر جهان اندکی آشفته شد. این اتفاق تأثیر منفی بر قیمت دارایی‌های پرخطر، مانند سهام و ارزهای دیجیتال میتواند داشته باشد. با به وجود آمدن این نوسانات کوتاه‌مدت، همچنان برخی از تحلیل‌گران معتقدند بیت کوین صعودی نسبی خواهد داشت.

همچنین یکی از بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری ۸۸۴۸ Invest به نام نیکیتا رودنیا (Nikita Rudenia)، اعلام کرد:

با اینکه کندل آبان ماه (نوامبر) بیت کوین پایین‌تر از هدف ۶۰,۰۰۰ دلاری که از آن انتظار رفت بسته شده است، سرمایه‌گذاران همچنان امید دارند که این ارز دیجیتال بتواند روند تاریخی خود را با یک روند صعودی عالی تا پایان سال جاری تکرار کند.

گفتنی است که ، نیکیتا رودنیا منتظر است بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به قیمت ۷۰,۰۰۰ دلار برسد، با این حال افرادی دیگر از تحلیل‌گران نسبت به فعالیت‌های کاهشی بازار قراردادهای اختیار معامله بیت کوین ابراز نگرانی کردند.

مؤسسه دلفی دیجیتال (Delphi Digital)، روز گذشته در گزارش خود عنوان کرد:

قرار دادهای اختیار فروش (Put Option) در حال افزایش قیمت هستند و این در حالی است که فعالان بازار برای پوشش ریسک [سرمایه‌گذاری‌های خود]  بر روی موقعیت‌های معاملاتی بازار آنی یا معاملاتِ در جهت کاهش قیمت متمرکز شده‌اند.  پلتفرمی به نام جنسیس ولتیلیتی (Genesis Volatility) [که در زمینه تحلیل بازارهای اختیار معامله ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند] در توییتی به حجم بالای قراردادهای اختیار فروش کوتاه‌مدت اشاره کرده است.

سقوط نرخ تسلط بیت کوین

ارزش بازار بیت کوین نسبت به ارزش بازار سایر ارزهای دیجیتال، یا همان نرخ تسلط بیت کوین، در طی دو ماه گذشته ، چیزی نزدیک به ۱۰ درصد کاهش یافته است و به پایین‌ترین سطح خود در ماه شهریور (سپتامبر) رسیده است. سقوط نرخ تسلط بیت کوین بازتاب عملکرد بهتر آلت کوین‌ها در این مدت است.

همچنین تحلیل‌گران عنوان کردند حرکت بازار از بیت کوین به سمت آلت کوین‌ها را نشانه‌ای برای پذیرش ریسک بیشتر میان سرمایه‌گذاران می‌دانند.

نمودار نرخ تسلط بیت کوین

عملکرد بهتر اتریوم در مقایسه با بیت کوین

اتریوم که طی مدت ها در رده دوم باارزش‌ترین ارزهای دیجیتال در بازار قرار گرفته است، از ساعتی پیش به نزدیکی اوج تاریخی قبلی خود در محدوده ۴,۸۰۰ دلاری رسید و قیمت آن در ۲۴ ساعتی که گذشت رشدی بیش از ۷ درصدی داشته است. هم‌زمان با جهش درخشان اتریوم، بیت کوین به صورت تقریبی بی‌حرکت بوده و شاخص‌های تکنیکال هم نشان داده که اتریوم توانایی این را دارد که در ادامه نسبت به بیت کوین رشد بیشتری را تجربه کند.

نمودار زیر مربوط به قیمت اتریوم در برابر بیت کوین است و آن‌طور که مشخص است کندل قیمت این نمودار در حال تلاش است تا از یک کانال ۵ ماهه خارج شود. اگر کندل قیمت برای دو روز پیاپی بالای سطح ۰.۰۸۰ بسته شود، اتریوم می‌تواند رشد بیشتری را نسبت به بیت کوین تجربه کند.

نمودار قیمت اتریوم در مقایسه با بیت کوین (نمای ۱ روزه بازار اتریوم/ بیت کوین)

منبع : “coindesk