۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

اینگونه به نظر می‌رسد که پلتفرم ایمیل مارکتینگ Mailchimp خدمات خود را برای سازندگان محتوای کریپتو به حالت تعلیق درآورده است. پلتفرم‌های مربوط به اخبار، محتوا ویا سرویس‌های مربوط به ارزهای دیجیتال در این هفته برای ورود به حساب خود با مشکلاتی مواجه شدند. به دنبال این اتفاق اخطارهایی مبنی بر قطع سرویس‌ها را دریافت کردند.

مسدود شدن تولیدکنندگان محتوای کریپتو توسط شرکت Mailchimp

حساب‌های مربوط به حوزه ارز دیجیتال مانند کیف پول Edge، ارائه‌دهنده خدمات نگهداری ارز دیجیتال، و Messari، یک شرکت تحقیقاتی در زمینه رمزارز، از جمله برخی از آسیب‌دیدگان بودند.

در اوایل صبح روز گذشته، سم ریچاردز، در صفحه بنیاد اتریوم توییت کرد که برنامه پشتیبانی اکوسیستم بنیاد اتریوم نیز به همین دلیل با تعلیق مواجه شده است.

کوری کلیپستن ازشرکت Swan Private که شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری بیت کوین برای شرکت‌ها و افراد است نیز در مورد این حادثه توییت کرده است. کلیپنستن از دیگر آژانس‌های بازاریابی در این صنعت درخواست کرد تا با توجه به این حادثه و موارد دیگر، «گام بردارند».

پلتفرم ایمیل مارکتینگ Mailchimp

درحقیقت Mailchimp، سرویسی که تا به حال برای خبرنامه کوین تلگراف استفاده می‌شد، دوشنبه گذشته اخطاریه‌ای مبنی بر قطع سرویس به کوین‌تلگراف هم ارسال کرده بود.

با این حال Mailchimp در مدت زمان پس از استعلام کوین تلگراف، هیچ پاسخ مستقیمی را به سوالات ارائه نکرد. پس از این مشخص شد که حساب‌ها به دلیل نقض خدمات، غیرفعال یا به صورت موقت تعلیق شده‌اند. با توجه به وب‌سایت Mailchimp، این بند تحت خط‌مشی «استفاده قابل قبول» است که محتوای ممنوعه را مشخص کرده است.

در این بخش، بیان شد که ارزهای دیجیتال، ارزهای مجازی، و هرگونه دارایی دیجیتالی دیگر مربوط به عرضه اولیه کوین‌ها به دلیل «شکایت‌های سوءاستفاده بیش از حد متوسط» ممنوع است. شایان ذکر است که خط مشی سایت در ماه می سال گذشته به روز شده است.

در سال گذشته، این ارائه دهنده خدمات بازاریابی ایمیلی (Mailchimp) توسط غول خدمات مالی Intuit خریداری شد.

موارد مختلفی از اختلال یا تعلیق سرویس در هفته جاری دوباره ظاهر شدند. گرچه این اتفاق برای اولین بار نیست که Mailchimp با محتوای مرتبط با حوزه کریپتو دچار تعارض شده است. این‌گونه رفتار از این شرکت را پیش از این و در سال 2018 مشاهده کرده بودیم.

اقدامات شرکت‌های مشابه

در سال 2018 بود که فیس بوک هم هر نوعی تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال در سایت خود را به دلیل نقض دستورالعمل‌های نظارتی ممنوع کرد.

با این تفاسیر، در آن زمان، این شرکت اعلام عمومی کرده بود که «اطلاعات مرتبط با ارزهای دیجیتال لزوماً ممنوع نیست.» تا زمانی که فرستنده در «تولید، فروش، مبادله، ذخیره‌سازی یا بازاریابی ارز دیجیتال» نقشی نداشته باشد، قابل انتشار خواهد بود. هنوز بیانیه‌ای رسمی از Mailchimp در خصوص تحولات اخیر صادر نشده است.

با این تفاسیر، آنچه درروز چهارشنبه هفته گذشته منتشر شده بود، پیامی از طرف مدیرعامل سابق و یکی از بنیانگذاران Mailchimp، بن چستنات بود. وی اعلام کرده بود که بعد از 21 سال رسماً از این نقش کناره گیری می‌کند. Mailchimp از این به بعد توسط Rania Succar ، که پیش از این مسئول تیم QuickBooks Money که بخشی از Intuit بوده است هدایت خواهد شد.

منبع: “Cointelegraph