۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

جف بزوس اعلام کرد که از مدیرعاملی آمازون کنار خواهد رفت. قرار است اندی جسی به‌عنوان جانشین وی، تا پایان سال ۲۰۲۱ فعالیت خود را شروع کند. جسی پیش‌تر مسئول نظارت برروی دو پروژه بلاک چینی آمازون بوده است.

آمازون در روز گذشته اعلام کرد که جف بزوس (Jeff Bezos)، بنیان‌گذار و مدیرعامل این شرکت، درصدد آن است که از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری کند. پس از او اندی جسی (Andy Jassy)، مدیر بخش وب سرویس آمازون (AWS) جایگزین وی خواهد شد. جسی پیش‌تر مسئولیت نظارت بر محصولات رمزنگاری‌شده آمازون را عهده‌دار بوده است.

بزوس در نامه‌ای خطاب به کارمندان خود اینگونه نوشت که از این پس در سمت رئیس هیئت‌مدیره آمازون فعالیت خواهد کرد. جایی که به‌نظر خودش می‌تواند تمام انرژی و تمرکز خود را بر روی تولید محصولات جدید و خلق ابتکارها متمرکز کند. برنامه انتقال بزوس در طی ماه‌های آینده انجام خواهد گرفت.

بزوس در مورد جسی، مدیرعامل جدید آمازون، بیان کرد:

او یک رهبر برجسته خواهد بود و اطمینان کامل مرا با خود به‌همراه دارد.

توجه دنیای ارزهای دیجیتال به سابقه جسی در حوزه بلاک چین معطوف شده است، به دلیل اینکه انتخاب جسی می‌تواند نشانه‌ای برای تغییر استراتژی‌های سومین شرکت بزرگ جهان باشد.

جسی در سال ۲۰۱۷ یک بررسی جامع با موضوع فناوری بلاک چین و کاربرد آن در تجارت آمازون ارائه کرده بود. وی در بیانیه‌ خود در یکی از کنفرانس‌های آمازون با عنوان ری‌اینونت (Re:Invent) اعلام کرد که شک دارد بلاک چین برای آنها کاربرد بیشتری از دفتر کل توزیع‌شده (Distributed Ledger) داشته باشد. همینطور جسی گفته بود که او و تیمش به این حوزه علاقه‌مند هستند. با این حال سیاست‌های آمازون نشان دهنده این است که این شرکت تنها با تکیه بر «علاقه» و این مسئله که یک فناوری فقط «جالب» است، روی چیزی کار نخواهد کرد.

جسی راه را برای کاوش بیشتر در این حوزه باز گذاشته و بیان کرد:

مشتریان ما به هر سمتی بروند، ما را نیز به دنبال خود خواهند کشید.

جسی در سال ۲۰۱۸ با کار بر روی شبه بلاک چین‌ها (Quasi-Blockchain) جلو رفت و بر راه‌اندازی دو محصول بلاکچینی مختلف از جمله پایگاه داده دفتر کل کوانتومی (Quantum Ledger Database) و بلاک چین کنترل شده آمازون نظارت می‌کرد. این محصولات ضمن ایجاد یک پایگاه داده متمرکز، دارای ویژگی‌های رمزنگاری نیز بودند.

علیرغم این فعالیت‌ها، آمازون عمدتاً با تصویر یک فدایی در رسانه‌های حوزه ارزهای دیجیتال شناخته شده است که در نهایت تمام تقصیرها بر گردن آن انداخته می‌شود. کوین بیس (Coinbase) در نوامبر ۲۰۲۰ (آبان) اعلام کرده بود که قطعی وب سرویس‌های آمازون یکی از دلایل اصلی اختلال‌های مکرر این صرافی به شمار می‌رود.

با آغاز به کار مدیرعامل جدید، جامعه ارز دیجیتال مشتاق است ببیند اگر قرار باشد که تغییری ایجاد شود جسی این کار را انجام خواهد داد یا خیر.

منبع: “cointelegraph