۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا به تازگی اعلام کرده است. اشخاصی که در سطح اینترنت اقدام به تبلیغ پروژه‌های ارز دیجیتال یا طرح‌های سرمایه‌گذاری می‌کنند. در صورتی که اثبات شود آن طرح کلاهبرداری بوده است، مسئول خواهند بود و با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

سرهنگ علی‌محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا، گفته است:

امروزه با توجه به نوسانات بازار سرمایه‌گذاری، برخی از مردم سرمایه خود را در حوزه ارز‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند. که کلاهبرداران سایبری نیز با اطلاع از این موضوع، مسیر حرکت خود را به سوی این موضوع تغییر می‌دهند. در ادامه نیز اقدام به کلاهبرداری از هموطنان با عنوان سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال می‌کنند.

او با بیان اینکه اینگونه کلاهبرداری‌ها در زمینه ارز‌های دیجیتال به شکل های مختلفی از قبیل سایت‌های جعلی است، افزود:

طی رصد‌های انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا، مشاهده شده که برخی گردانندگان صفحات و کانال‌های پر مخاطب و حتی برخی سلبریتی‌ها و افراد مشهور، اقدام به تبلیغ در این حوزه می‌کنند. این افراد از مردم برای سرمایه‌گذاری در این زمینه دعوت به عمل می‌آورند.

این مقام نیروی انتظامی گفت:

در این میان با توجه به عدم اطلاعات و آگاهی اشخاص تبلیغ کننده، برخی از مردم ناخواسته به سمت ارز‌های تقلبی و به دام کلاهبرداران هدایت شده و زمینه سوء‌استفاده از آنان فراهم می‌شود.

سرهنگ رجبی در تشریح این موضوع گفت:

بسیاری از ارز‌ها و پروژه‌‍‌ها در ابتدا با جنجال و حاشیه‌سازی اسم و رسمی برای خود کسب می‌کند و حتی برخی سایت‌های معتبر نیز به‌اشتباه از آنها حمایت می‌کنند. اما پس از مدتی بعد از جمع‌آوری مبالغ قابل‌توجه، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.

این مقام انتظامی به مبلغان ارز‌های دیجیتال در فضای مجازی توصیه کرد:

در این فضا بدون داشتن تخصص لازم اقدام به تبلیغ این گونه موارد نکنند. چراکه در صورت تبلیغ و وقوع هر گونه کلاهبرداری در خصوص ارز یا سایت تبلیغ‌شده، برابر قانون در مقابل مقام محترم قضایی قرار خواهند گرفت.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا در ادامه به شهروندان توصیه کرد:

با توجه به اینکه روزانه تعداد زیادی رمز ارز و توکن جدید وارد بازار ارز دیجیتال می‌شود لذا لازم است نهایت دقت و هوشیاری را در این حوزه داشته باشند و به اشخاص غیرمتخصص در فضای مجازی اعتماد نکنند.

منبع:”خبرگذاری صدا و سیما